Hava Harp Okulunda yeni bölüm

'Etüt Merkezi' forumunda ZeuS tarafından 28 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Hava Harp Okulu yeni bölüm
  Hava Harp Okulunda yönetim, iletişim, strateji, liderlik, lojistik ve finansal yönetim ile beşeri ilişkiler alanlarında eğitim veren Yönetim Bilimleri Bölümü açıldı.

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre; 2012 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayan Yönetim Bilimleri Bölümü, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçları doğrultusunda "Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı" ve "Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı" olmak üzere iki ana bilim dalından oluşuyor.

  Genelkurmay Başkanlığının açıklamasında ayrıca; "Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu’nda YÖK tarafından denkliği kabul edilen iki yıllık ön lisans programlarının uygulanması, takiben sınıf ve ihtisas eğitimlerinin sınıf okullarında verilmesi konusunda başlatılan çalışma ile Elektronik Haberleşme, Güvenlik ve Koruma, Lojistik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bilgisayar Programcılığı, Hava Trafik, Elektrik, İnşaat Teknolojisi, Otomotiv, Uçak Teknolojisi (Mekanik-Avionik) programlarının açılması onaylanmış ve 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde eğitime başlanması planlanmıştır.

  Geçtiğimiz 2011 yılında 45 yaşına girmeleri nedeniyle sözleşmeleri sona ererek Hava Kuvvetleri Komutanlığı kadrolarında sivil memur olarak istihdam edilecek uzman erbaşların atamaları; ilk defa, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Askeri Ceza ve Tutukevi Müdürlükleri Ceza Koruma ve İnfaz Memuru gibi kadrolara yapılmıştır."

  milliyet
   
Yükleniyor...
- Hava Harp Okulunda Forum Tarih
Hava Harp Okulu için gereken belgeler Sınavlar 18 Temmuz 2011
Hava Harp Okulu Marşı Sözleri Şarkı Sözü 11 Haziran 2011
Hava harp okulu kuruluş yıldönümü Önemli Gün ve Haftalar 1 Ekim 2009
Hava durumunun ülkemizde bölgeden bölgeye farklılıklar göstermesinin nedenleri nelerdir? Merak Ettiklerimiz 3 Eylül 2016