Hastalıkta Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Aysell tarafından 14 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hastalıkta Okunacak Dualar

  Hastalık için Okunacak Dua


  “Fâtiha”, “Âyet-el-kürsî” ve “Dört Kul” (Yani, Kâfirûn, İhlâs, 2 Kul eûzü) 7’şer defa okunup hastaya üflenirse, bütün âfetler, dertler, sihir, nazar, hayvan sokması ve ısırması için iyi gelir.

  Hadis-i şerifte buyruldu ki; “ Lâ havle velâ kuvvete okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi hemmdir. ’’ Buna, kelime-i temcîd denir. Korkulu zamanlarda ve cinlerden korunmak için de okunur.

  “ Bismillâhirrahmânirrahîm velâ havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil’ aliyyil’ azîm. ’’ okumak sinir hastalığına ve bütün hastalıklara iyi gelir.

  Hazret-i Âişe anlatır: Resûlullah’dan duydum: "Birinize derd, keder, hastalık gelince, üç defa "Sübhâneke innî küntü minezzâlimîn" desin" buyurdu. Hazret-i Enes anlatır. Resûlullah’a bir köylü gelip, "ben hastayım, yediğim içtiğim karnımda durmuyor; iyi olmam için bana duâ et" dedi. Resûlullah: "Bir şey yediğin veya içtiğin zaman, "Bismillâhillezî lâ yedurru me’asmihî şey’ün fil-ardı ve lâ fissemâi ve hüves-semî’ul alîm, yâ hayyü yâ kayyûm" söyle, büyük de olsa, hastalık sana zarar vermez" buyurdu.

  Resûlullah sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem buyurdu ki: “Yağmur suyunu toplayıp, üzerine; (Fâtiha-i şerîfe, Âyet-el-kürsî, İhlâs-ı şerîf ve Kul-e’ûzü sûreleri) 70’şer defa okunur. Bu sudan aralıksız 7 sabah içenlerin hastalıkları, ağrıları zâil olur.”

  Peygamberimiz Eshâbına, bütün ağrı ve ateşli hastalıklar için: "Bismillâhil kebîr eûzü billâhil azîm min şerri külli ırkın ne’ar ve şerri harrin-nâr" duâsını okumayı öğretirdi.
   
Yükleniyor...
- Hastalıkta Okunacak Forum Tarih
Hastalıkta Okunacak Kısa Dua Dualar ve Faziletleri 26 Kasım 2013
Hastalıktan ve sıkıntıdan kurtulmak çin okunacak dua Dualar ve Faziletleri 28 Temmuz 2013
Hastalıkta okunması tavsiye edilen dua Dualar ve Faziletleri 21 Ocak 2014
Hastalıkta Namaz Nasıl Kılınır Dini Konular 1 Temmuz 2013