Hastalık için okunacak dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 26 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. Hastalık için okunacak dualar

Hastalık için okunması tavsiye edilen bir dua paylaşmak isityorum sizlerle.İnanarak bu duayı okuduğunuzda Allahın izniyle Allah tüm sıkıntılarınızı ve rahatsızlıklarınızı giderecektir.Allahın Şafi isminin hürmetine şifa istemek ayrıca Şafi esmasınında çekilmesi tavsiye edilmiştir.

Hastalık için okunacak dua

Resulullah Aleyhisselâm’ın duâsı; d1 Allahümme Rabben-nâs müzhibel-be’s üşfi enteş-şâfi lâ şâfiye illâ ente üşfi şifâen lâ yüğâdiru sekamen.

Ey Allah’ım! İnsanların Rabbi sensin, her zorluğu gideren sensin. Şifâ ver, şifâyı ancak sen verirsin, senden başka şifâ verecek yoktur.

Öyle bir şifâ ver ki, hasta üzerinde hastalık izi ve eseri kalmasın.

Peygamberimiz (s.a.v.) ağrılara karşı şu duayı okurdu.

Bismillâhil-kebîri eûzü billâhil-azîmi min külli ırkın ne’ârin ve min şerri harrin-nâri. (Ulu Allah’ın adıyla, kanla kabaran her bir damardan ve ateş hararetinin şerrinden azamet sahibi Allah’a sığınırım.

Cebrail (a.s.), Peygamberimiz (s.a.v.) hasta olduğunda O’na şu duâyı okudu; d4 Bismillâhi erkîke min külli dâin yü’zîke ve min şerri külli nefsin ev ayni hâsidin Allahü yeşfike bismillâhi erkîke. (Allah’ın adıyla. Sana ezâ veren bütün hastalıklara karşı, bütün kötü nefis ve hasedçilere karşı sana okuyorum.

Allah sana şifa versin. Ben Allah’ın adı ile sana duâ ediyorum.

hastalikta-okunacak-dua.