Hapishane dövmelerinin gizli anlamları

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 13 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    MAÇA ASI Bu dövme, sahibinin Asya kökenli bir çeteye bağlı olduğunu gösterir. İskambildeki ‘As’ grubu, genellikle hırsızlık çetelerinin kullandığı bir simgedir.
    ÜÇ NOKTA
    Genellikle elin üst tarafında, başparmakla işaret parmağının arasına yapılır. Dövme, İspanyolcası ‘Mi Vida Loca’ olan ‘Benim Çılgın Hayatım’ anlamına gelir.
    GÖZYAŞI
    Gözün hemen altına yapılan dövme, sahibinin bir arkadaşının öldürüldüğünü anlatır. Dövme yaptıranın duygusal yönünü ele verdiği için çok tercih edilmez.
    KUM SAATİ
    Hapishanede geçirilecek çok vaktin olduğunu anlatır. Uzun süre ceza çekecek olan mahkumlar, bunun dışında, akrep ve yelkovanı olmayan saat dövmesi de yaptırır.
    KUŞLAR
    Dövme sahibinin, hayat felsefesi olarak, “Özgür doğdum, özgür öleceğim” sözünü benimsediğini gösterir. Rakip çetelere gözdağı vermek için de kullanılır.
    MEZAR TAŞI
    Dövme sahibinin bir arkadaşının öldüğünü ifade eder. İkinci bir anlamı da vardır. Üzerinde bir sayı varsa, dövme sahibinin daha kaç yıl hapiste kalacağının işaretidir.