Hanta Virüsü

'Haberler' forumunda Dark tarafından 15 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Hanta Virüsü

Hanta Virüsü farelerin dışkı ve idrarıyla temas halinde olan insanlara bulaşıyor.
    Bunyaviridae virüs ailesinden olan Hanta, Ebola’nın kuzeni olduğu öğrenildi. Çin, Kore, Rusya, Kuzeydoğu Avrupa, Arjantin, Şili, Brezilya, ABD, Kanada ve Panama’da görülen virüsü taşıyanların yaklaşık yarısı yaşamını yitirdiği ifade edildi. Uzmanlar, Kore’de sıkça görülen fare gibi kemirgen hayvanlardan bulaşan Hanta virüsünün ölümcül olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanlığı’nın, Hanta virüsü ile ilgili olarak halkı bilinçlendirmesi ve uyarıda bulunması
    bekleniyor.
    Virüs, yüksek ateşle beraber vücutta halsizlik, görme bozukluğu ve şuur kaybına sebep oluyor.

2. Cevap: Hanta Virüsü

Pekü nasıl bulaşıyor solunum yoluylamı_?

Bayağı da akrabası varmış haa :D

3. Cevap: Hanta Virüsü

Valla Düz Virüs Gördüm Ama Böylesini Görmedim..:f196:
    Tesekkürler Dark Abicim..:f40:

4. Cevap: Hanta Virüsü

Bende akşam oğlumdan öğrendim. Faremi ıyyyyyyyyy dedim. Allah ne beni fareyle karşılaştırsın nede hanta virüsüyle.

5. Cevap: Hanta Virüsü

Ben farenin kendisiyle yıllar önce tanıştım fakat benden o kadar korktu ki zavallı resmen benden kaçtı ve kaçış o kaçış :f30:

6. Cevap: Hanta Virüsü

bilgisayar virüsü sandım bende hemen nasıl temizleneceğini anlatacaktım ama neyle karşılaştım
    ya bahar geliyor zaten keneler filan derken yeni virüsleri sokmayalım hayatımıza hanta manta istemiyorum ben :(

7. Cevap: Hanta Virüsü

Iyyyyyyyyyy fare miii hanta mııı bizden uzak dursun.:f34: