Hangi Okullara Tablet Bilgisayar Dağıtılıyor

Konusu 'Haberler' forumundadır ve Elfida tarafından 5 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Elfida Üye

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 17 ilde ve 51 okulda pilot olarak hayata geçireceği FATİH Projesine dahil olan okullar da belirlendi. Proje kapsamında Ankara'da 7, İstanbul'da 6, İzmir, Diyarbakır, Kocaeli ve Mersin'de 4, Rize, Hatay ve Samsun'da 3 okulda sınıflar akıllı tahtaya, öğrenciler ve öğretmenler tablet bilgisayara kavuşacak.

FATİH Projesi, Bingöl, Erzurum, Karaman, Kayseri ve Yozgat'ta 2'şer okulda, Balıkesir, Erzincan ve Uşak'ta 1'er okulda pilot olarak uygulamaya konulacak. Bakanlık, 6 Şubat'ta başlayacak ikinci eğitim-öğretim döneminde toplam 11 bin 853 tablet bilgisayar dağıtılacak. Bilgisayarların, 9 bin 435'i öğrencilere, 2 bin 259'u öğretmenlere, 169'u ise yöneticilere verilecek.

Pilot uygulama ağırlıklı olarak 9'uncu sınıf öğrencilerini kapsarken, sayısı 52 okul içinde 3 olan ilköğretim okulunda sadece 5'inci sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtılacak. Pilot uygulamada dağıtılacak tabletler Samsung ve General Mobile firmalarından Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla alındı.

Tabletlerin Fiyatı
    Samsung'dan alınan 4 bin 800 tabletin her biri için 775 TL, General Mobile'dan alınan 4 bin tabletin her biri için ise 599 TL ödenecek. Vestel'den alınan akıllı tahtalara da her biri için 3 bin 990 TL ödenecek. En ileri teknik özelliklere sahip tablet bilgisayarların cam kalitesi ve hafızasına öncelik verildi
  2. Misafir Ziyaretçi

Cevap: Hangi Okullara Tablet Bilgisayar Dağıtılıyor

bütün şehirler var bi tek eskişehir yoy...
  3. Misafir Ziyaretçi

ya üff gelde sinirlenme ben her okula her öğrenciye vercem dedi haksızlık bu ya bide istioz tablet bizim onlardan eksiğimz neee
  4. Misafir Ziyaretçi

biran önce verin şu tabletler biran önce elimize geçsin normal kalemle yazmaktan ellerim ağrıyor istanbul a verin lütfennnnnn
  5. Misafir Ziyaretçi

Neden her okula daĞitilmiyooo haksizliiikkkk .neden konyaya da daĞitilmiyooor.hep ayrimcilik yapiliyorlar haksizlikk
  6. Misafir Ziyaretçi

biran önce verin şu tabletler biran önce elimize geçsin normal kalemle yazmaktan ellerim ağrıyor istanbul a verin lütfennnnnn
  7. Misafir Ziyaretçi

ya bütün şehirlere var bi seydişehire yok of ya bu ne biçim demokrati yuh yaaaaaaaaaaaa
  8. Misafir Ziyaretçi

batmana niee tablet yokk bu haksızlık biizim onlardan neyimiz eksik bölede olmazz
  9. Misafir Ziyaretçi

adanaa nie yk bzmde hakkımız var ama yaaaaaaa omuyo böle kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  10. buse özturk Ziyaretçi

neden aydına dağıtmıyonuz

yaa aydınada ve diğer şehirlere dağıtın haksızlık oluyo yoksa
  11. misafir Ziyaretçi

neden ilk önce adana ve istanbula tablet dağılmıyor üfffffffffffffffffffffffffffffffffff
  12. Misafir Ziyaretçi

çankırıda neden tablet yok neden her liseye dagıtmıyorsunuz
  13. Misafir Ziyaretçi

neden sadece 5. ve 9.sınıflara dağıtılıyo biz öğrenci değilmiyiz
  14. Misafir Ziyaretçi

erzurumada istiyoruz tabalet hemen gelzin nolur
  15. Misafir Ziyaretçi

ya allah aşkına kilisi gören warsa sölesin kilise nedin ökmen nadolu öretmen lisesine tablet werileccek mi
  16. Misafir Ziyaretçi

çoook sinir bozucu her yere her okula ve her çocuğa verilmesi lazım. Bu kadar da olmaz ki canım.
  17. Misafir Ziyaretçi

Ya herkese dağıtsınlar ya da hiç bu haksızlık olur bir de parti olarak biz demoratiğiz diyorsonuz hepsini aşamaya geçirin çabuk bitsin,öğrencilerin velileri de okuyan çocuğunun tablet fiyatlarının 3/1 ini karşılasın eğer parasını vermezlerse onların tabletleri geciksin onların farklılıkları ne oluyor da onlar bizden önce alıyorlar herhalde bu gidişle ben okulumdan mezun olduktan sonra tablet benim okuluma gelir
  18. Misafirik Ziyaretçi

ya neden ama yuhhh bu nasıl demokrasi ağızları açılıncada demokrasiye uyalım uyalınm diyorlar haksızlık ne biçim devlet bu
  19. Misafir Ziyaretçi

saçmalamayın adamlar kura ile seçiyolardır yoksa istanbul felan ilk başta gelir
  20. Misafir Ziyaretçi

konyada yok ayrıca sadece 9.sınıflR ÜÜÜFFF BE HAKSIZLIK hani herkese verilcektiii????????