Hangi Günlerde Hamile Kalınır?

'Bebek Bakımı' forumunda Alara tarafından 1 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Hangi Günlerde Hamile Kalınır?
  Hamile Kalma Günleri
  Hamilelik Tarihi Hesaplama


  [​IMG]

  Hamile kalmak isteyen kadın adet dönemlerinin düzeniyle ilgili dönemleri iyi değerlendirmelidir. Örneğin kadının hamile kalması için iki adet döneminin ortasındaki günleri cinsel ilişkiye girerek değerlendirmesi kadını anne olmaya yaklaştıran değerli günlerdir. Yani basit bir hesap yaparsak adet döneminizin 12.günü, 13.günü, 14. günü, 15.günü, 16.günü, 17.günü,18.günü yumurtlama dönemlerinizdir.Bu günleri veya iki günde bir olan günleri cinsel ilişki ile geçirirseniz ve eşinizin sprem sayılarında ve sprem kalitelerinde bir sorun yoksa hamile kalma ihtimaliniz yüksekdir.

  Bunun dışında hamile kalmak için bir ev ödevi tarzında stres ile kaygı ile cinsel ilişkiye girmeniz hamile kalmanızı olumsuz yönde etkiler.Her konuda olduğu gibi stres hamile kalma konusundada belirleyici olumsuz bir etkendir.
  Hamile kalma ihtimalinizin düşük olduğu günler ise yumurtlama tarhinden önceki 5 günlük dönemi kapsar.Bu 5 günlük dönemde hamile kalma ihtimaliniz çok düşüktür.
   
Yükleniyor...
- Hangi Günlerde Hamile Forum Tarih
Türk Bayrağının Hangi Özel Günlerde Göndere Çekilir Kısa Bilgiler 19 Eylül 2012
hangi günlerde oruç tutulmaz İslami Bilgiler 10 Nisan 2012
Milyoner Eskiden tabakhaneye hızlıca yetiştirilmesi gereken malzeme hangisinin dışkısı olurdu? Sorun Cevaplayalım Salı 00:13
Milyoner Anlamı Terazi yapan veya satan kimse olan kelime hangisidir Sorun Cevaplayalım 12 Ekim 2016