Hangi Antivirüs Programı Daha İyi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda By RiZeLi tarafından 17 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Hangi Antivirüs Programı Daha İyi
    Antivirüs Programları
    Antivirüs

Virüsler,wormler,spyware,phising saldırıları derken internetin suyunu çıkarmaya başladılar.Bunun içinde artık antivirüssüz bilgisayar kalmadı artık.Antivürüs programı kullanıyorsunuz fakat ne kadar iş yarıyor?
    İlk başta bazı antivirüsler hakkında ufak bir eleştri;
    İlk olarak PC alanlara genellikle verilen antivirüs norton dur.Bu programa antivüs demek bile yanlış olur.Norton antivirüs bilgisayarınızı aşırı derecede yormakla kalmayıp,bunun yanında şimdiye kadar bişey yakaladığıda görülmemiştir.:)Eğer bilgisayarınızda yüklüyse,başkalarının yanında “ben norton kullanıyorum,bişey olmaz bana” deyip gülünç duruma düşmeyin :D
    Bir diğer sıklıkla kullanılan antivirüs ise Kasperskydır.Bu programın veritabanı(tanıdığı virüs çeşidi) bayağı sağlam olsada bilgisayarınızı çok fazla yorar.Eğer oyunlara meraklıysanız ve bilgisayarınızın donanımlarıda pek içaçıcı değilse bunuda tavsiye etmiyorum.

Virüslerin nasıl yakalanacağını anlattıktan sonra, şimdi de sıra bir antivirüs programı seçmeye geldi. Antivirüs programı seçmek, yeni bir araba satın almaya benzer; belli kriterleri göz önünde bulundurmak gereklidir.

İyi bir antivirüs programı, yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden en az ikisini destekliyor olmalıdır. Çünkü program, ancak bu şekilde gerçekten etkili bir koruma sağlayabilir. Ayrıca güncelleme özelliği de son derece önemlidir. Bu yüzden, satın alacağınız program sürekli güncellenmeye uygun olmalıdır. Bunu ya program otomatik olarak yapmalı, ya da sizin (örneğin her hafta başında) yeni virüs tanımlarını internetten indirmenize olanak sağlanmalıdır.

Yeni bilgisayarın çoğu zaten bir antivirüs programı yüklenmiş olarak satılmaktadır. Eğer yüklü değilse, bu programları bilgisayar mağazalarından veya internetten kendiniz de satın alabilirsiniz. En tanınmış antivirüs programları, bu sayfadaki BİLGİ kutusunda listelenmiştir.

BİLGİ: TARAMA

Tüm sistemi virüs taramasından geçirmek, hızlı bilgisayarlar için bile zaman alan bir süreç olabilir. Taramayı çok detaylı yaparsanız, program her ayrıntıyı inceleyeceğinden sonuca ulaşmak için uzun bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz.

2. Cevap: Hangi Antivirüs Programı Daha İyi

Bence AVG Kullanın Virüsleri Anında Yakalayan Mükemmel Bir Program...

3. Lmn

Lmn

Cevap: Hangi Antivirüs Programı Daha İyi

Güzel bir yazı hemen hemen bütün antivirüsleri denedim sistemi yormayıp, tam koruma sağlayan tek program : AVG

Eset'de fena sayılmaz ama tam koruma sağlamaz

4. Cevap: Hangi Antivirüs Programı Daha İyi

Yazınız Okunmuyor Yazı Renginizi Ve Ya Tipinizi Değiştiriniz.