Hangi Altına Yatırım Yapılır

'Kısa Bilgiler' forumunda Merve tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hangi Altına Yatırım Yapılır

  Hangi Altına Yatırım Yapmalı

  Altına yatırım yaparken gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın gibi altın türleri seçilebilir. Bilezik şeklinde yatırımlar işçiliği yüksek olacağı için altını elimizden çıkartırken kazancımızı düşürecektir. Altına yatırım sırasında işçiliği olmayan altın türleri tercih edilmelidir. Gram altın haricinde diğer altın türlerinde de (çeyrek-yarım-tam) (eski-yeni) fiyat farkları bulunmaktadır.

  Altına yatırım yapılmak istenilse sonuç olarak en akılcı çözüm gram altın, külçe altın gibi işçiliği hiç olmayan ve eski - yeni farkı bulunmayan altınların seçilmesi alım satım arasında doğacak fiyat farkını en düşük seviyelere ulaştıracaktır. Gram altın günlük kurlar incelenilerek eğer istenilirse kuyumculardan temin edilebilir. Sertifikalı gram altınlar tercih edilirse altının elden çıkarılması daha kolay olacaktır. Güvenilirlik açısından da sertifikalı gram altınlar tercih edilmelidir.


  alıntı

   
Yükleniyor...
- Hangi Altına Yatırım Forum Tarih
Milyoner Eskiden tabakhaneye hızlıca yetiştirilmesi gereken malzeme hangisinin dışkısı olurdu? Sorun Cevaplayalım 18 Ekim 2016
Milyoner Anlamı Terazi yapan veya satan kimse olan kelime hangisidir Sorun Cevaplayalım 12 Ekim 2016
Milyoner Kemanın Üzerindeki iki uzun ses deliği hangi harf ile adlandırılır Sorun Cevaplayalım 12 Ekim 2016
Milyoner Alkım ve Eleğimsağma Hangisine verilen isimlerdir Sorun Cevaplayalım 30 Eylül 2016