Hamilelikte Bel Ağrısı Nedenleri

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 30 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. Gebelikte bel ağrısı sebebleri
  Hamilelikte Bel Ağrısı Nedenleri Nelerdir


  Hamilelik dönemi boyunca oldukça büyük yük altında kalan bölgelerden biri, sırtınız ve belinizdir; bu yükü azaltmak yolunda bir girişimde bulunmazsanız, sırt ve bel ağrıları, önemsiz bir rahatsızlık olmaktan çıkarak, ciddileşir.

  Hamilelikte Bel Ağrısı
  Hamile olan tüm bayanalrın dikkatine hamilelikte bel ağrısı nedenleri bel ağrısının sebebleri nelerdir hemen konumuzda öğreniyoruz...Vücudun ağırlık merkezinin öne düşmesiyle bu ağırlığın beli aşırı zorladığını söyleyen uzmanlar, hamilelikte bel ağrısının nedenlerini ve alınacak önlemler hakkında bilgiler veriyor.

  Bel ve sırt adaleleri vücudun öne gitmesini engellemek ve dengeyi sağlamak için aşırı çalışmak zorunda kalıyor. Bu da bel ağrılarını oluşturuyor.

  Bel ağrılarından kurtulmak veya minimuma indirmek için yapılması gerekenler şunlar


  Doktordan, karın ve sırt adalelerini güçlendirecek uygun egzersizler ve bunların hangi sıklıkla uygulanması gerektiği öğrenilmeli.

  Vücudu diri tutmak ve hamileliğin getirdiği ekstra yük nedeniyle belde oluşan aşırı stresi ortadan kaldırmak için en ideal egzersiz yüzmedir.
  Hamilelik ile artan vücut ağırlığı ve vücudun ön tarafına düşen aşırı yükle ortaya çıkan bel ağrısının en iyi çözümünün yüzmek olduğu unutulmamalıdır.

  Gebelik süresince hassas bir diyet uygulamak önemlidir. Aşırı yemek yemeden kaçınmak gerekir; diyet; et, balık, peynir, yumurta ve süt gibi protein yüklü olmalı ve uygun miktarda taze meyve, sebze ve salatayı kapsamalıdır. Ekmek, patates, pasta ve tatlı gibi nişastalı gıdalar aşırı kilo alımından sorumlu olmaları sebebiyle daha az alınmalıdır
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 5 Ocak 2012
Yükleniyor...
- Hamilelikte Ağrısı Nedenleri Forum Tarih
Hamilelikte Kasık Ağrısı Nedenleri Bebek Bakımı 10 Haziran 2014
Hamilelikte bel ağrısı için çözüm önerileri Bebek Bakımı 6 Şubat 2015
Hamilelikte Halsizlik Ve Baş ağrısı Bebek Bakımı 2 Aralık 2011
Hamilelikte Baş Ağrısı Bebek Bakımı 17 Kasım 2011