Hamilelik Nasıl Anlaşılır

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 10 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelik Nasıl Anlaşılır  Hamilelik Nasıl Anlaşılır

  Hamilelik belirtileri kendini çok belirgin bir şekilde gösterir eğer mide bulantıları yaşıyorsanız ve adetiniz geciktiyse hamile olma olasılığınız yüksek. Emin olmak için hemen eczaneden bir test alın. Sonucun negatif çıkması durumunda testi birkaç gün sonra tekrarlayın. Sonucun pozitif çıkması durumunda ise doktorunuzdan randevunuzu alın.

  Adet gecikmesi çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Bunlardan bazıları Adet gecikmesinin en yaygın nedeni hamileliktir.Emzirirken adet görmeyebilirsiniz. Ancak bu dönemde regl olmasanız dahi hamile kalabileceğinizi unutmamalısınız.

  Gebeliğin en önemli bulgusu adet gecikmesidir. Ancak her adet gecikmesi gebelik anlamına gelmez. Yaşam tarzındaki herhangi bir değişiklik, çeşitli rahatsızlıklar, diet, psikolojik durum değişiklikleri, stres gibi pek çok faktör adet gecikmesine neden olabilir. Bebek sahibi olmak için bir kadının en uygun olduğu yaş dilimi 18-35 yaşlar arasıdır.Bu dönemin başlangıcında kadının kendi vücudu gelişimini tamamlamıştır ve bir bebek gelişimi için uygun hale gelmiştir. Yaşınız ya da pozisyonunuz ne olursa olsun gebe kalmak istediğinizde ya da gebe olduğunuzu düşündüğünüzde mutlaka uzman bir hekime müraacat etmelisiniz.Gebelik ne zaman başlar ? Gebelik erkekten gelen spermin kadının yumurtalıklarından atılan yumurta hücresini döllediği anda başlar.Bu andan 8.haftanın sonuna kadar olan dönem ebryonik dönem olarak adlandırılır. Sekizinci haftadan doğuma kadar olan süreye de fetal dönem denir.
   
Yükleniyor...
- Hamilelik Nasıl Anlaşılır Forum Tarih
Hamilelik belirtileri ilk haftalarda nasıl anlaşılır Bebek Bakımı 22 Ocak 2015
Hamilelik Nasıl Anlaşılır Belirtileri Nelerdir Bebek Bakımı 7 Mart 2013
Hamilelik Nasıl Anlaşılır Kaç Günde Belli Olur Bebek Bakımı 7 Mart 2013
Hamilelik Nedir Nasıl Anlaşılır Bebek Bakımı 15 Aralık 2011