Hamilelik İlk Gün Belirtileri

'Bebek Bakımı' forumunda ZeuS tarafından 8 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. hamileliğin ilk gün belirtileri,
  Gebelik İlk Gün Belirtileri
  hamilelik ilk belirtileri

  İlk gebelik belirtileri çok fazla değişiklik olabilir veya hiçbir şey değişmeyebilir.Çoğu kadının hamileliğinin ilk bulgusu görülmeyen adet kanamasıdır. Fakat her kadın düzenli bir adete sahip olmayabilir. Adet kanamaları; hastalıklar, mevsimsel değişiklikler, stresten etkilendiği için diğer belirti ve bulgularında görülmesi gerekir. En sık gözlenen belirtiler; ağrılı göğüsler, yorgunluk hissi, mide bulantısı, diğer mide şikayetleri, sık sık idrara çıkma isteği ve karında şişkinlik hissidir.

  Bazı hamilelik belirtileri hamile olma olasılığınızın bulunduğunu, bazıları ise bu olasılığın yüksek olduğunu akla getirir. Hiçbir erken belirti gebeliğin kesin işareti değildir. Aslında hamileliği kesin kanıtlayan ilk belirti bebeğinizin kalp atışlarıdır ki bu da duyarlı Dopler ultrason ile yaklaşık 10-12' inci haftalar arasında duyulabilir.

  Beklenen adet tarihinde gecikme Her zaman gebeliği göstermese ya da gebelik bulunmasına rağmen adet görülebilmesine karşın binlerce yıldır olduğu gibi hala gebeliğin en erken bulgusudur.
  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Hamilelik İlk Gün Forum Tarih
Hamilelik İlk Günleri Nasıl Geçer Bebek Bakımı 15 Eylül 2012
Hamilelik Belirtileri İlk On Gün Bebek Bakımı 10 Ağustos 2012
Hamilelik belirtileri ilk haftalarda nasıl anlaşılır Bebek Bakımı 22 Ocak 2015
Hamilelik belirtileri nelerdir ilk ay Bebek Bakımı 1 Nisan 2014