Hamilelik Hurafeleri

'Bebek Bakımı' forumunda zamaneanne tarafından 12 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelik Hurafeleri Nelerdir


  Hamilelik Hurafeleri Hakkında Bilgi  Hurafeler bizim toplumumuzda oldukça yaygın bir inanış türü. özellikle hamilelik konusundaki hurafeleri saymakla bitiremeyiz. 7 aylık doğan çocuk yaşar, 8 aylık doğan yaşamaz!" ,"5. aydan sonra ortaya çıkan mide ekşimeleri (bazıları bulantı da derler) bebeğin saçlandığının işaretidir!","Hamile kadın hayvanlara bakmamalıdır, bebeği o hayvana benzeyebilir!", "Hamile kadın saç kestirmez, kestirirse bebeğinin ömrü kısalır!" bunlardan sadece bir kaçı.

  Hurafelerden önemli bir kısmı da hamilelikle ilgili. Eskiden hamilelik kapalı bir kutuydu. Şu anda bile kapalı kutu sayılır. İnsanlar cinsiyet tahminlerini ona göre yapmaya çalışıyorlardı. Rahat doğum yapmak için hurafeler var. bebeklerde ilgili hurafeler var. ilginç ve komik hurafelerle dolu bir toplumuz. Bu arada hurafeden gerçeğe dönüşen şeyler de var. Mesela hurafe şudur:

  Gebeliğin erken dönemlerinde bulantısı, kusması olanların kız çocuğu olur diye bir hurafe var. Bu bilimsel çalışmalarla şu anda kanıtlanmış durumda. Kız bebeğin salgıladığı hormonlar kadının daha çok bulantıya neden oluyor.
   
Yükleniyor...
- Hamilelik Hurafeleri Forum Tarih
Hamilelik döneminde sigara içilmesinin sakıncaları Nelerdir? Bunları biliyormusunuz 3 Eylül 2016
Kış mevsiminde hamilelik Bebek Bakımı 20 Haziran 2016
Hamilelikte ağrı kesici içilir mi? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Hamilelikte oruç tutulur mu Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016