Hamile Kadınlar Bunlara İnanıyor..

'Eğlence' forumunda Aysell tarafından 30 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. HAMİLE KADINLAR BUNLARA İNANIYOR

Hamile kadın ayıya, maymuna, deveye bakmaz, çocuk çirkin olur.

Cenazeye gitmez, cesede bakmaz; yüzü renksiz olur.

Canı ne isterse onu yemelidir; yemezse çocuğun herhangi bir yerinde iz çıkar.

Sakız çiğnemez, çiğnerse çocuğun ağzı çok akar.

Kelle eti yemez, yerse çocuk sümüklü olur.

Hamile kadın ve kocası yılan öldürmez, öldürürse çocuk sakat olur.

Hamile kadın habersiz kimsenin bir şeyini alıp yemez, çocuk hırsız olur.

Hamile kadın diş çektirmez, çocuğu düşer; saç kestirmez, çocuğun ömrü kısa olur.

Ekşi yerse kız, tatlı yerse oğlan doğurur. "Ye ekşiyi doğur Ayşe’yi, ye tatlıyı doğur atlıyı" denir.

Kız doğuracağı zaman çirkinleşir, oğlan doğuracağı zaman güzelleşir. "Kız kendini, oğlan anayı süsler" derler.

Kadın doğuma giderken, doğum rahat olsun diye, evdeki tüm kilitler açılır. Doğacak çocuğa hazırlanan giysilerin düğmeleri de açık bırakılır.

Karnında çocuğu durmayan kadın; çocuk doğana kadar ve doğduktan sonra bir yaşına gelene kadar gece lambayı hiç söndürmez.

2. Cevap: Hamile Kadınlar Bunlara İnanıyor..

Kız doğuracağı zaman çirkinleşir, oğlan doğuracağı zaman güzelleşir. "Kız kendini, oğlan anayı süsler" derler.:f40:

Katılıyorum ben buna iki erkek çocuk annesi olarak evet ikisinde de dünya güzeli olmuştum :f106:
    ne oldu inanmadınızmı :f20:

Ben çok ciddiyim ama neyse hadi öyle olsun :f131:

3. Cevap: Hamile Kadınlar Bunlara İnanıyor..

Kelle eti yemez, yerse çocuk sümüklü olur.:)))))))))))))))

4. Cevap: Hamile Kadınlar Bunlara İnanıyor..

Ekşi yerse kız, tatlı yerse oğlan doğurur. "Ye ekşiyi doğur Ayşe’yi, ye tatlıyı doğur atlıyı" denir

Ben bunu ye ekşiyi doğur Ayşe'yi ye tatlıyı doğur Hakkı'yı bilirdim.

Sakız çiğnemez, çiğnerse çocuğun ağzı çok akar.

Bunu da hamile kadın sakız çiğnerse çocuğun bağırsakları çok çalışır sık tuvaletini yapar diye bilirdim.

:f106:

5. Cevap: Hamile Kadınlar Bunlara İnanıyor..

Hamile kadın habersiz kimsenin bir şeyini alıp yemez, çocuk hırsız olur. :f73:

Nasıl yani birşeyini alıp yemez arkadaşlarıma gittiğimde mutfakta ne varsa yerdim ne haberi verecem

6. Cevap: Hamile Kadınlar Bunlara İnanıyor..

Hamilelik üzerine ne çok sözler söylenir.Doğru yada yanlış..
    Hamileyken ayva yerseniz çocuğunuz gamzeli olur:f196:

7. Cevap: Hamile Kadınlar Bunlara İnanıyor..

Cenazeye gitmez, cesede bakmaz; yüzü renksiz olur.

Canı ne isterse onu yemelidir; yemezse çocuğun herhangi bir yerinde iz çıkar.

baya bir ilgimi çekti

8. Cevap: Hamile Kadınlar Bunlara İnanıyor..

Kadın doğuma giderken, doğum rahat olsun diye, evdeki tüm kilitler açılır. Doğacak çocuğa hazırlanan giysilerin düğmeleri de açık bırakılır.eskiler ne demişse doğuru demiş .teşekkürler ayselcim.