Hamburgeri Kim Buldu

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Aysell tarafından 27 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hamburger kim tarafında bulundu
  Hamburgeri bulan kim


  Hamburgerin bulunuşu ile ilgili kayıtlar 1892 yılında Ohioans Charles Menches ve Frank Menches tarafından icat edildiğini iddia etmektedir. 1892 yılında Hamburg ta yapılan ilçe fuarında sosisli sandviç satan Menches kardeşler, sosis stoklarının bitmesi ile ekmeğin arasına sosis yerine sığır etinden yapılmış köfteleri koyarlar. Bu yeni sandviçin adıda ilk yapıldığı yer olan Hamburg’dan gelmektedir.

  Hamburgerin icadı ile ilgili Seymour Toplum TarihiKurumu kayıtlarına göre ilk hamburgerin Charlie Nagreen tarafından 1885 yılında Outgamie İlçe Fuarında henüz 15 yaşındayken yaptığını ve sattığını göstermektedir.

  Connecticut hükümeti ve Kongre kütüphanesi hamburgerin mucidi olarak ünlü hamburger restoranı Louis Lunch’ın sahibi Louis Lassen olarak kabul etmektedir. İlk hamburger Lassen tarafından 1895 yılında restoranında yapılmış ve satılmıştır. New York dergisi tarafından hazırlanan bir yazıda, Hamburger ismini Lassen’in Almanya’da bir süre yaşadığı Hamburg şehrinden esinlenerek verdiğini belirtmektedir.
   
Yükleniyor...
- Hamburgeri Buldu Forum Tarih
Hamburgerin ismi nereden geliyor? Bunları biliyormusunuz 8 Ocak 2009
Etli ekmek hamburgeri yendi Haberler 30 Ağustos 2008
Ruh Eşinizi Buldunuz mu? Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Elektriği Kim Buldu Nasıl Buldu Ders notları 17 Nisan 2014