Hamam Böceğinin "Torunları" Oldu

'Teknoloji Haberleri' forumunda Kubra tarafından 18 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Rus bilim adamları, uzaya gönderilen bir hamam böceğinin "torunlarının" ürediğini bildirdi.

İnterfax ajansının haberine göre, 12 gün uzayda kalan "Nadizha" (Umut) adlı hamam böceğinden 30 "torun" elde edildi.

"Nadizha"nın geçen yıl Eylülde uzaydaki Foton-M adlı laboratuvarda gebe bırakıldığı belirtilen haberde, "Nadizha"nın normalden hızlı olgunlaşma gösteren "çocuklarına" nazaran "torunlarının" evdeki bir hamam böceğinden farklı olmadığı kaydedildi.

Moskova'nın 470 kilometre güneyindeki Voronezh Tıp Akademisinden Dimitri Atyaşin, yaptığı açıklamada, bu böceklerin, uzayda gebe bırakılan hamam böceğinin "torunları" olduğunu ve Dünya'ya geri getirildikten sonra doğduklarını söyledi. Atyaşin, böceklerin Dünya'dakiler gibi normal olduğunu belirtti.

"Nadizha", hayvanların uzaydaki yaşam becerileriyle ilgili yapılan deneylerin son deneği olarak biliniyor.

AA

2. Bilgiler için teşekkürler Kübra

3. Ben bu torunları merak etiim gittim baktım yaww bizim hamamböceklerinden farkı hiç yok.. Bakın aynısının tıpkısı...

4. İlginçç...:f20: Paylaşımın için teşekkürler...:f118:

5. tamam o halde bütün hepsini toplayıp uzaya yollayalım orada büyüsünler bir dünya kursunlar kendilerine
    beni en çok rahatsız eden hayvanlar listesinde ilk başta bulunur bu yaratık görmekten geçtim adını duymak bile beni kaşındırmaya yetiyor :f106: