Hala Sendeyim

'Karışık Şiirler' forumunda Belinay tarafından 9 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    Hep gecelerde yalnızlığımı anlardım. Şimdilerdeyse heran yalnızlığımı hissediyorum. Ağustos sıcağında üşüyorum. İçim buz kesmiş sanki. Yüreğim savaşıyor bedenimle o soğukluğu ben yaşamıycam dercesine. Bir şarkı çalıyor bilgisayarımda alıp götürüyor yine beni. Aklımdan geçenlere dur demek için amaçsızca dolaşıyorum bilgisayarın içinde. Bir resim takılıyor gözüme. Tam sanki düşüncelerden kurtuldum derken kalıyorum öylece ekranın karşısında. Kendime bakıyorum resimdeki o halime. Hayatımda değişen fazla birşey yok o günden bu güne yine aynı dertler yine aynı sıkıntılarla boğuşuyorum ama birde kalkıp aynaya bakıyorum o zamanla bu anın farkına varmak istercesine. Gözlerimdeki o ışık yok şimdi gözlerimde. Nasıl bu kadar çabuk söndü diyorum o senin çok sevdiğin ışık.
    Oysa daha aylar önce nasılda ışıl ışılmış gözlerim. Nasılda güzel gülmüş nasılda dünyadan bi habermişim. Hatırlar mısın bak yine ışıl ışıl bakıyorsun derdin de ben çocuk gibi koşup aynaya bakardım. Bakarda göremezdim.Kendine bakma derdin seninle konuştuğumuzu düşün ve öyle bak. Daha senin sesini duyupta aynaya baktığımda görmüştüm ilk kez gözbebeklerimin nasılda büyüdüğünü o siyahlığın gerçekten başka bir ışık verdiğini o zaman anlamıştım. Oysa şimdi yine bakıyorum aynaya, bakıyorum da ne düşünürsem düşüneyim öyle bakmıyor artık gözlerim. Garip bir bezginlik ve bir buğu var artık gözlerimde.
    Hani güçlüydüm ben hani herşeye karşı koyabilirdim. Dolaştım durdum düşüncelerimin içinde cevaplayabilmek için bu soruları. Bulamadım bu bezginliğin sırrını belkide bulmak istemedim..
    Derken bir ses çınladı kulaklarımda hani bir şarkının sözleri vardı olmaktan korktuğum yerdeyim diyordu.
    Çalmayan müzikte o sözleri dinledim bir süre tekrarladım bende. Ne çok şeyin habercisiydi bu cümlede saklı olan. Olmak isteyipte olamadığım huzurun sevginin beni bu dünyadan alıpta başka dünyalara taşıyan ne çok şeyi anlatan destansı bir cümle.
    Keşke dedim keşke ruhum bedenim gözlerimdeki o ışıltı şimdi olmaktan korktuğum o yerde olsaydı. Aslında büyük bir yarım düşlerim düşüncelerim her yeni güne sadece senin için uyanışlarım şimdi olmakta korktuğum o yerde ama....,
    İşte bu ama kelimesi beni bu çıkmazlara sokan.. ama ya orda olmaktan seni korkutursam. Ya seni sende sensiz yaşadığımı hala hayata tutunuşuma bunun sebep olduğunu ya sen anlarsan..
    İşte o zaman olmak istediğim yer artık olmaktan korktuğum yer olacak. Ben senin bunu anlamandan korkuyorum biliyor musun.. Senin rahat,huzurlu yüzüne binlerce güzellik katan o gülüşüne gölge olmaktan korkuyorum.. Yakıştıramam sana gölgeleri hüzünleri ...Yok bu olmaz sana yakışmaz..
    Artık evet anlıyorum ki bu düşünceleri kafamdan uzaklaştırmak her kayboluşumda her yalnızlığımda sende olmaktan korkmalıyım. Düşüncelerime dur diyebilirmiyim bilmiyorum ama görünüşüme dur diyebilmeliyim.
    Sende yaşatacaklarım gözümün önüne geldiğinde kalk dedim kendime git yüzünü yıka aç birde şöyle neşeli bir şarkı git kendini tamir et. Bakalım becerebilecek miyim......

Alıntıdır

2. Harika biz yazi yureğinize kaleminize saglik belinay hanim tebrikler..

3. emeğine sağlık BELİNAY:f118: çok güzel bir yazı:f40:

4. emegine saglık belinay cok güzeldi

5. Ben Hiç Bir Yere Gidemedim Hala Sendeyim.....

Harika bir yazı BELİNAYCIM yüreğine sağlık :) :) :f58: :f97: