Hakkâri’de çatışma çıktı: 6 şehit, 2 yaralı

'Haberler' forumunda chemist tarafından 8 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Hakkâri’de çatışma çıktı: 6 şehit, 2 yaralı

Şemdinli kırsalında PKK’lılar ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı. Açılan ilk ateşte 1’i üsteğmen 3 asker ile 3 köy korucusu şehit düştü. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Çatışmada şehit olan korucuların cenazeleri Şemdinli Devlet Hastanesi morguna getirildi. Skorsky helikopterlerinin bölgeye sürekli asker sevkiyatı yapması ise dikkat çekti.

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi kırsalında bir grup terörist ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1’i üsteğmen 3 asker ile 3 köy korucusu şehit oldu, 2 er de yaralandı.
    Şemdinli’nin Beyyurdu ile Çubuklu köyleri arasındaki kırsal alanda dün saat 16.30 sıralarında bir grup PKK’lı teröristle sıcak temas sağlandı. PKK’lıların açtığı ilk ateş sırasında köy korucuları M.Raşit Töre, Rahmi Töre ile Mehmet Güldal şehit düştü. Çatışmada 1’i üsteğmen 5 asker de yaralandı.
    Hakkâri Asker Hastanesi’ne kaldırılan, kimliği açıklanmayan üsteğmen ile Çavuş İbrahim Kaçar ve er Seracettin Aktaş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
    Yaralı 2’erin tedavileri sürüyor. Şehit olan 3 korucunun cenazeleri ise Şemdinli Devlet Hastanesi morguna getirildi. Kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekligeniş çaplı operasyon başlatıldı.

2. OFFFFFFFFFFF yinemi yaa sonu gelmicek bu şehitlerimizin:(:( ALLAH ım ailelerine sabırlar versin yaralı erlerimizede acil şifalar :)

3. :(:(:(
    yazacak bişey bulamıyorum :f19:
    Allah rahmet etsin mekanları cennet olsun :)

:(:(

4. Aslında söyleyecek ve yazacak o kadar çok şey varki
    iki gün önce bir şehit annesinin oğlunun tabutunu sarsarak "çık ordan, çık!!" diye feryat etmesi hala kulaklarımda...
    Allah şehitlerimizin mekanını cennet eylesin, yakınlarına ve tüm Türk milletine sabır versin.
    BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda
    Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şühede
    Canı, canı, bütün varımı alsında Hüda
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda!!!

5. Tüm Şehitlerimize Allah tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.
    Türk Milletinin Başı Sağolsun

6. Metin başlığı görür görmez" HAKKARİ'DE ÇATIŞMA" dolu dolu gözlerle okudum, Allahım mekanlarını cennet eylesin, ailelerine sabırlar versin

7. İçinde bulunduğumuz şu mübarek günlerde dahi gözüdönmüşler rahat durmuyorlar.Başımız sağolsun.Şehitlerimize Allahtan Rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum.Allaha emanetsiniz Chemistim dikkatli ve tedbirli olun herzaman olurmu:(

8. Evet! Söyleyecek çok şey var lakin yine susuyoruz :(

Yine yüreklere ateşler düştü,
    Yine ocaklar söndü...
    Kadınlarımızın omuzları çöktü..
    Çocuklarımız yine babasız,
    Bacılarımız yarsız,
    Analarımız ogulsuz kaldı.
    Her kötülükten sakındıgımız
    Gencecik fidanlarımızı
    Yüreklerimiz parçalanarak
    Kendi ellerimizle kefenlere sarıp
    Hayalerimizden,
    Umutlarımızdan vazgeçip
    Kara topraklar altına sakladık....

Şuan da gözlerimdeki yaşlara engel olmayıp, yüregimden akan acıyı birkac cümle ile aktarmak istedim..

Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailerine sabır, yaralı erlerimize de acil sifalar diliyorum..

9. Bunaca şehit verirken
    Ülkenin başbakanı medya ile atışıp dursun bakalım
    Bu şehitlerin kanları sizden ve sizin gibi yöneticilerden hesap sorcak ahirette

Aziz Ruhları Şad olsun
    Rabbim geride kalanlara sabır versin
    Başımız sağolsun Ülkem

10. Yine donduk kaldık. Diyecek hiçbirşey bulamıyorum.
    Allahım sen hainlere fırsat verme.
    Başımız sağolsun.

11. allah yakınlarına sabır versin mekanları cennet olsun

12. Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ