Hafizlık Duası

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Wish tarafından 18 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kimseler hatırımızı bilmezken hatırımızı bilip bizi yokluktan varlığa çıkaran Hâlıkımız hatırımızı saydığın için hatırlayabilen zihnimizi kelâmının hıfzı için kullandık. Bizi hatırladığımız kutlu kelâmının her harfi hatırına burada da orada da iyiler arasında hatırlananlardan eyle.
  Kimselerin bizi anmaya değer bulmadığı unutulduğumuz o devirlerden bizi rahmetinle çekip çıkardın insan eyledin anılmaya değer kıldın ey Rahman. Bize andığımız anladığımız her Kur’ân ayetinin anlamını giydir bizi kelâmının diriltici gücüyle ayağa kaldır. Adımızı hep Kur’ân’la andır.
  Başkalarının bizi sevmeye değer bulmadığı arayıp sormadığı kapılarda beklemediği bir yere çağırmadığı zilletli haller içinden çekip de kelâmının muhatabı eyledin. İşitir konuşur ve anlar eyledin. Kelamını dilimize şeker gibi tatlı eyle ayetlerinin tilavetiyle dudağımıza suların dokunuşu gibi serinlikler bahşet. Kur’ân’la geçirdiğimiz anları ayetlerini anlamaya ayırdığımız geceleri ve gündüzleri en sevimli anlarımız eyle.
  Kelamını nefesimizde meltemler gibi taşıyoruz ey Rabbimiz. Nefeslerimizi hidayet rüzgârları eyle. Kur’ân’ını zihinlerimizde ırmaklar gibi akıtıyoruz ey Rabbimiz. Zihinlerimizi Seni tanımanın sonsuz denizine vasıl eyle. Ayetlerini kalbimizde rahmet yüklü bulutlar gibi gezdiriyoruz ey Rabbimiz. Kalbimizden çorak gönüllere yağmurlar hasıl eyle.
  Lafzının hafızı olduğumuz Kur’ân’ın manasına da muhafız eyle bizi.
  Halimizi Kur’ân’ca eyle. Sözümüzü Kur’ân’dan eyle. Özümüzü Kur’ân’la süsle. Yolumuzu Kur’ân’lı eyle. Yüzümüzü Kur’ân’a dönük eyle. Ahlakımızı Kur’ân’ın ahlakı eyle…

  Senai Demirci
   
Yükleniyor...
- Hafizlık Duası Forum Tarih
Hafızlık Duası Dualar ve Faziletleri 14 Kasım 2010
2013 Hafızlık Tespit Sınavı Ne Zaman? Sınavlar 31 Mayıs 2013
2012 Erkek Hafızlık tesbit sınavı isim listesi Etüt Merkezi 3 Ocak 2012
2012 Bayan hafızlık tesbiti sınav isim listesi Etüt Merkezi 3 Ocak 2012