Hackerlar artık hiç bişi yapamıyacak

'Haberler' forumunda DiScOvErEr tarafından 19 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Hacker'lara kötü haber. Dünyanın şifresi kırılamayan tek bilgisayar ağı tanıtıldı. Bakın özellikleri ne?

Dünyanın, şifresi kırılamayan ilk kuantum şifreleme teknikli bilgisayar ağı, Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen bir bilimsel konferansta tanıtıldı.

fiberoptik kablo kullanılarak bağlayan şebekede kullanılan quantum şifreleme tekniği, bugünün bilgisayar ağlarında kullanılan güvenlik sistemlerinden tamamıyla farklı bir uygulama.

SİSTEME SIZMAK OLANAKSIZ
    Güvenlik için, dışardan girenlerin şifresini kırmalarının zor, ancak yeterli bilgisayar kaynağı ve zaman verildiğinde olanaksız olmayan karmaşık matematik uygulamaları yerine kuantum kuramının yasalarını kullanan kuantum sisteminin kullanıldığı güvenlik sistemine sızmanın olanaksız olduğu belirtiliyor.

Avusturyalı bilim adamlarının geliştirdiği bu sistem, aralarında Amerikan bilgisayar devi IBM ile dünyanın türlü üniversitelerinden konuyla ilgili araştırmacıların katıldığı konferansta tanıtıldı.

2. Cevap: Hackerlar artık hiç bişi yapamıyacak

Disco bu tanıtma burda yapılsaydı gör bak şifreler nasıl kırılıyordu ))):))):)) Maşallah üçkağıtçılıkta üstümüze yok... Tşkler......

3. Cevap: Hackerlar artık hiç bişi yapamıyacak

güzel haber

4. Cevap: Hackerlar artık hiç bişi yapamıyacak

TÜRKİYE DE yaparlar şifrede kırarlar artık insanlarımız parasızlıkdan ve işsizlikden ne yapacaklarını bilemez oldular....emeğinize sağlık.

5. Cevap: Hackerlar artık hiç bişi yapamıyacak

Kırılamayacak şifre ve girilemeyecek sistem yoktur...Onun da çaresi bulunur.. .

6. Cevap: Hackerlar artık hiç bişi yapamıyacak

Pardus Abime katılıyorum bende..
    Ama bakalım ilerde görülür :f40: