H2B Programı-Yurtdışı Çalışma Vizesi

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 22 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. H2B Vizesi
  H2B Programı
  Yurtdışı Çalışma Vizesi


  H2B vizesi, Amerikan Hükümeti tarafından yabancı ülke vatandaşlarına sınırlı bir süre için verilen ‘çalışma vizesidir.’ H2B vizesinin göçmenlik niteliği yoktur. Çünkü asıl veriliş amacı işletmelerdeki sezonluk iş gücü açığını kapatmaktır.

  H2B vizesi ile ABD’ye geçici olarak çalışmak üzere gelebilir ve çalışanların kazandığı haklardan yararlanabilirsiniz. H2B programında maaşlı staj programında olduğu gibi çalışma süresince herhangi bir rotasyon yoktur. Bu program staj programı değildir. Katılımcılar çalıştıkları yerde terfi hakkında sahiptir. Ancak bu tamamen kişisel başarıya bağlıdır. Çalışma sürenizin sonunda eğer iş vereniniz talep ederse daha uzun kalabilirsiniz. Ancak bu durum iş vereninizin size sağlayacağı özel anlaşmalarla mümkündür. H2B programına katıldığınızda hayatınız boyunca geçerli olacak Social Security Number ve her türlü sağlık sorununuz için program süresince geçerli sağlık sigortasına sahip olursunuz.

  Ayrıca, bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler de bu vizeyle sizinle birlikte Amerika’ya gelme hakkına sahiptir. Ülkemizden her yıl yaklaşık 66 bin civarında çalışan H2B vizesi ile Amerika’ya gitmektedir.
   
Yükleniyor...
- Programı Yurtdışı Çalışma Forum Tarih
Kapış Kapış Yarışma Programı Ne Zaman Başlıyor? Medya Bölümü 4 Haziran 2013
Hakan Akkaya Bugün Ne Giysem Programından Neden Ayrıldı? Medya Bölümü 1 Haziran 2013
Ben Burdan Atlarım Yarışma Programı Sunucusu Kim? Medya Bölümü 24 Mart 2013
Su Gibi Programı Gelin Adayı Birgül Hayatını Kaybetti Hakkında bilgi 22 Mart 2013