Güzel Ordumuz...

'Türkiye ile ilgili' forumunda Mirayy tarafından 23 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Ordu ili, Türkiye'nin doğu Karadeniz Bölgesi'nin girişinde yer alan, doğusunda Giresun, batısında Samsun, güneyinde Sivas ve Tokat illeri ile komşu bir şehirdir.Bu sınırlar içinde Karadeniz Bölgesi'nin 3. büyük şehri olan Ordu ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.963 kilometre kare, merkez nüfusu ise (2008) 132.280'dir.İlçelerle birlikte toplam nüfusu ise 719.278 kişidir.

Şehirde Karadeniz iklimi görülmektedir. Ancak arkadan geçen dağ yükseltilerinin azalmasıyla.Kışın soğuk günlerin sayısı bir iki günle sınırlıdır. İlçenin yükseltilerine 6 ay kar yağar. özellikle merkez yaylalarına çok kar yagmakla beraber çokta soguk olmaktadır bunlara Çambaşı yaylası Bşiktaş yaylası ve Sarı obası saylası örnek olarak gösterile bilir.

Ordu Turizm'de son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştır. Yayla Turizmi Sahilleri, [[Çeşmeleri)),Camileri Kiliseleri, ve birbirinden güzel gezi yerleri ile her yaz binlerce kişiyi Ordu'ya çekmeyi başarmıştır. Nerelere gidebilirim diyenler için; Boztepe,Ulugöl,Yason, Yalancı Yason, Yayla, Plajları, Kaleleri ve buna benzer onlarca yer bulunmaktadır. Boztepe ve Ulugöl, karadenizde görülecek yerlerin en başında gelir.Yaylaları turizim açısından oldukça önemlidir.

2. Cevap: Güzel Ordumuz...

Ordu lu bir arkadaşım var...Kısmetse seneye Ordu dayım ... Bakalım....

3. Cevap: Güzel Ordumuz...

memnun kalacağını ve orduyu seveceğini düşünüyorum.....;)

4. Cevap: Güzel Ordumuz...

Arkadaşın anlattıklarına bakarsak çok güzelmiş...Zaten karadeniz güzeldir.. .:f40:

5. Cevap: Güzel Ordumuz...

Memleketimizin her bir köşesi ayrı bir güzel :f40: Karadeniz yeşiliyle tam yaşanılacak yer.
    Özellikle yaylaları doğayla başbaşa olmak isteyenler için harika bir tatil altarnatifi diye düşünüyorum. :f40:

Tanıtım ve paylaşım için teşekkürler Mervecik.

6. Cevap: Güzel Ordumuz...

;)