Güzel Dudaklar İçin Egzersiz

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Wish tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. Wish Üye

  Dudak Egzersizleri
  Güzel Dudakların Sırrı
  Güzel Dudak Nasıl Olur

  [​IMG]
  Dudaklarımız yüzümüzün simgesi gibidir. Güzelliklerini korumak için, dudaklarımızı çevreleyen kasları güçlendirmek gerekir.

  İçinizden geldiği gibi gülün ve aynı zamanda ağzınızın köşe kısımlarını mümkün olduğu kadar yukarı doğru götürmeye çalışın.

  Ağzınızı havayla doldurun. Ağzınızı açmadan içerideki havayı sola ve sağa götürün.
  “Bir tavuk bir yumurta” cümlesini 30 kere tekrarlayın.

  Dudaklarınızı içinizden 10’a kadar sayarak birbirine bastırın. Bu esnada dudak kenarları yukarı doğru gidecektir. Gevşeyin ve yeniden yapın. Bu egzersiz dudak etrafındaki kasları güçlendirir. Ne kadar erken yaşta bu egzersizi yapmaya başlarsanız ileride o kadar faydasını görürsünüz dudaklarınız büzülmez.

  Bir üst bir alt dudağınızı sırasıyla dişlerinizin üzerine çekin. Bu hareket dudakların çevresindeki kırışıklıkları giderir.

  Ağzınızı iyice açın. Ağır ağır kapamaya hazırlanırken dudaklarınız aralık kalsın. Sanki ıslık çalacakmış gibi dudaklarınızı büzün ve 10’a kadar sayın. Sonra kapayın. Bu hareketi 1 dakika boyunca tekrarlayın.

  Elmacık kemiği kaslarını devre dışı bırakarak gülümseyin. Bu şekilde biraz gevşeyin. Dudak köşelerini nöbetleşe yukarı çekin. Sonra parmak uçlarınız vasıtasıyla dudak kenarlarının yukarı hareketine direnç sağlayın ki bu kaslar dirence karşı kuvvetlensin.

  Sarkık yanaklar için:

  Ağzınızı mümkün olduğunca fazla açıp çenenizi ileri ve geri hareket ettirin. Bu egzersizde önemli olan ağzınızı ne kadar açtıysanız egzersiz süresince o açıklığı koruyabilmenizdir.


Benzer konu başlıkları: Güzel Dudaklar
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Güzel Dudakların Sırrı 26 Eylül 2010
Kişisel Bakım güzel dudakların sırrı 10 Ağustos 2010
En Güzel Sözler En güzel aşk sözleri 2015 12 Ağustos 2014
Cilt Bakımı ve Makyaj Makyajsız Nasıl Güzelleşilir 5 Ağustos 2014
Cilt Bakımı ve Makyaj Makyajsız nasıl güzel görünürüm 30 Mayıs 2014