Güzel At Resimleri

'Hayvanlar Alemi' forumunda By_TuaL tarafından 31 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

1. Tek tırnaklılar takımının, Atgiller familyasından bir memelidir. Erkeğine aygır, dişisine kısrak, yavrusuna tay, yumurtaları çıkarılmış, iğdiş edilmiş olana da beygir denir. Küçük başlı ve kısa kulaklıdır. Yelesi ve kuyruk ucu uzun kıllıdır. Ömrü 20 ila 30 sene civarındadır. Hepsi otla beslenir. Geviş getirmezler. Memeleri kasık bölgesinde arka ayaklarına yakındır. Üçüncü parmakları geniş bir tırnakla çevrilmiş olup “ toynak” adını alır. Bunun üzerine basarak yürürler. Ayrıca atların insanlardan 18 tane fazla kemiği vardır.

at_resimleri-1. at_resimleri-2. at_resimleri-3. at_resimleri-4. at_resimleri-5.

2. ne asildir at ve çok sevrim eyer bir hayvan olarak dünyay gelseydim kesin at olmak isterdim
    paylaşımına tşk

3. ben kedi olarak dünyaya gelmek isterdim ama atlar gerçekten asil hayvanlar..emeklerine sağlık tual....

4. Çocukken hep bir atım olsun istemiştim.Ama olmadı.Büyüyünce de ata ihtiyaç kalmadı.Ne olursa olsun içimdeki at sevgisi hiç gitmedi,hala özlemini duyarım.Çok teşekkürler Tual emeğine sağlık.Çok güzeller.

5. mükemmel resimler bir kaç defa izlemek çok güzel emeğinize sağlık tual güzel resimler için teşekkürler

6. güzel resimler tual
    emeğine sağlıkk

7. Eco

Eco

bu baştan 2. resimdeki at kaçıncı ayakta,
    hangi gün koşacak,atın ismi nedir,lüften bilgi
    istiyorum,bu at tutulmaz,tek olur tek..:f196:
    atları seven biri olarak,çok teşekkürler by-tual
    güzel resimlerdi.
    paylaşımınıza sağlık..:f40: :f9:

8. Ewet çok güzeller emeğine sağlık Tual:f40:

9. Emeğine sağlık arkadaşım. Hepside birbirinden harika gözüküyorlar. Atlar asilliklerinin yanında oldukça da hisli hayvanlardır.Keşke benimde bir atım olsaydı.... Bir atım bile yok.

10. Bu güzel asil hayvanları bizlerle paylaştığın için teşekkürler By_TuaL bende atları severim:f40:

11. Dünyanın en asil hayvanlarının,
    birbirinden güzel resimlerini bizimle paylaştığın için
    Teşekkürler By Tual.....