Gürgen Öz Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 9 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

 1. 10 Mayıs 1978'de Zonguldak'ta doğdu. Mühendis baba ve tarih öğretmeni annesi İstanbul'da üniversitedeyken tanışmış. Babasının görevi nedeniyle evlendikten sonra Zonguldak'a yerleşmişlerdir.

  Ablası Yaprak ve Gürgen, ortaokul ile liseyi TED Zonguldak Koleji'nde okuduktan sonra üniversite için ailenin İstanbul'daki evlerine yerleşmişlerdir. Ablası Amerikan Dili ve Edebiyatı okurken, Gürgen de tarihe olan merakı yüzünden İstanbul Üniversitesi'nde Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünde okumaktaydı.

  Fakat çocukken oyun oynama duygusuyla oyunculuğa ve lisedeyken de okul tiyatrosunda tiyatroya başladığından; herşeyi olabileceği hayaller dünyası, aşık oldugu mesleği oyunculuğu öğrenmek için baba ve annesinden gizli "Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü", oyunculuk ana sanat dalı giriş sınavlarına girdi ve kazandı.

  Çeşitli dizilerde ufak roller aldıktan sonra televizyon kariyerine başladı. Okan Bayülgen'le çalışmaya başlayınca yoğunluk nedeniyle tez aşamasında yüksek lisans eğitimini yarım bırakmak zorunda kaldı. Bir yıl sonra Bakırköy Belediye Tiyatroları"ndaki görevinden yine yoğunluk nedeniyle ayrıldı.


  2007 yazında sona eren, Okan Bayülgen'in sunduğu Makina programında da Murat Akkoyunlu ile birçok tipleme yaparak, Türk halkının beğenisini kazanmıştır. Avrupa yakası dizisinde cesur karakterini canladırmıştır.

  Gürgen Öz Resimleri


  gürgen öz. Gürgen Öz0. gürgen öz1. gürgen öz2. gürgen öz3.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Haziran 2014
Yükleniyor...
- Gürgen Kimdir Resimleri Forum Tarih
Kestane gürgen palamut şarkısı sözleri Sorun Cevaplayalım 12 Kasım 2014
Gürgentepe Haritası Türkiye Coğrafyası 23 Temmuz 2012
Gürgen Öz Biyografi Resimler 18 Eylül 2009
Ebu Bekir El Razi kimdir kısaca Biyografi 20 Eylül 2016