Günümüzde Hangi Takvimi Kullanıyoruz

'Kısa Bilgiler' forumunda Sitem tarafından 17 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. günümüzde hangi takvim kullanılıyor
    şimdi kullandığımız takvim nedir

Miladi Takvim 1926′ dan itibaren kullandığımız takvimdir. Günes yılını esas alır. Temeli Mısırlılar’a dayanır. İyon ve Yunanlılar kanalıyla Batıta aktarılmıstır. Romalılar Sezar zamanında JULYEN takvimi olarak düzenlemis ve kullanmıslardır. Yeniçağda Papa XII.Gregor tarafından yeniden yapılan düzenlemelerle GREGORYAN TAKVİMİ olarak anılmıştır. Günümüzde ise Milat takvimi denilmektedir. Milat takvimi Hz. İsa’nın doğusunu (sıfır) kronolojinin baslangıcı olarak kabul eder.

2. miladi takvimi kullanıyoruz annem ve arkadaşım yanlış cevapladı ben ve babam doğru cevapladık

3. Aslında bende yanlış bilmiştim bu soruyu.Annem,ben Hicri Takvimi demiştik.Babam da Miladi Takvimi demişti.Sonra internetten baktık.Babam kazandı..:) Eee tabi bende yanlış bildiğimi açık açık söyledim.Alışkanlık işte açıksözlüyüm :)))))))))))

4. Cok güzel bir site

5. cok güzel bir şey onun sayesinde ögretmenimden 100 aldım
    :)

6. ben ve annem iddaya girmiştik ama annem kazandı.Ama olsun yaaaa yine de doğruyu öğrendim ya o yeter

7. super olmus tesekkürler

8. Aynen süper bir site :f30: benle annemde idaya girdik annem kazandı :f63: :))))))

9. Günümüzde miladi takvim kullanılmaktadır ilklerde benimde kafam karışıyordu acaba hangi takvimi kullanıyoruz diye ama ben hep miladi takvim yazdm ve doğru çıktı

10. Ben ilk önce celali takvim demiştim ama celali takvim demiştim miladi takvim çıktı

11. Çok güzel:f196::f63::f94::);):f118::f77::f91:

12. Deneme sinavinda sormuslardi hicri diyende vardi alma Ben miladi takvim dedim benimki dogru cikti

13. Selam Hey ben muhammet