Günlük yaşantımızda kullandığımız teknolojik ürünler konuşabilselerdi bize neler söylerlerdi

'Zaman Tüneli' forumunda Demet tarafından 17 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Demet

Demet Editör

günlük yaşantımızda kullandığımız teknolojik ürünler konuşabilselerdi Hayatımızda ve çevremizde yaptıkları değişiklikler konusunda bize neler söyleyebilirlerdi

Çamaşır Makinesi Konuşabilseydi bize neler söylerdi:
    Uzun yıllar önce nineleriniz çamaşırlarını ellerinde, su kenarlarında tokmaklarla yıkarlardı. Evde zor şartlar altında kaynattıkları sularla çamaşır yıkamaya çalışırlardı. Ama şimdi benim sayemde yapmanız gereken sadece renklileri ve beyazları ayırmak ardındanda program ayarı yapmak. Ben çamaşırlarınızı yıkarken hem zamandan tasarruf ediyorum hem de deterjandan. Birde hijyen konusu var ki o herşeyden daha önemli. Benimle çamaşırlarınız fazlasıyla hijyenik

Araba konuşabilseydi bize neler söylerdi:
    Eski zamanlarda bir yerden bir yere gitmek için ya hayvan gücü kullanılır ya da yürünürdü. Doğal olarak ulaşım oldukça zahmetli ve yorucuydu. Şehirler arası yolculuklardan hiç bahsetmiyorum bile. Zaman içerisinde ulaşımda kullanılan araç gereçler hızla değişti ve artık benim sayemde gitmek istediğiniz yere en kısa zamanda gidebiliyorsunuz. İşe, okula, gezmeye giderken en iyi yol arkadaşınız ben oluyorum. Hem güvenilir hem de ekonomiğim.

Ütü Konuşabilseydi bize neler söylerdi:
    Ben olmasaydım görüntünüzü hayal edebiliyor musunuz? Kırış kırış kıyafetlerle işe ve okula gitmeniz gerekecek ve bu durum sizi fazlasıyla strese sokacaktı. Kıyafetlerinizi düzleştirmek için akşamdan yatağın ya da yerdeki halının altına koyacak ve kırışıklıkların gitmesi için dua edecektiniz. Ama ben sizi bütün bu sıkıntılardan kurtarıyorum