Günlük Makyaj Önerileri İster misiniz?

'Kişisel Bakım' forumunda Esra Öztürk tarafından 26 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Günlük Makyaj Önerileri istermisiniz?

Her zaman duyduğumuz bir söz vardır “Her kadın güzeldir” diye. Külliyen yalan! Bugün böyle düşünüyorum en azından. Çirkin kadın olmaz olur mu? Güzellik ve çirkinlik tamamen göreceli bir kavramdır. Bana göre güzel olan size göre çirkin olabilir ya da tam tersi…

Aslında önemli olan dış görünüş değildir insanın içi güzel olsun yeter. Her ne kadar zaman dış güzellik kavramını ön plana çıkarsa da emin olun iç güzellik de fazlasıyla önemlidir. Konuyu nereden aldım ve nereye getirdim. Amacım muhalefet olmak değil asla sadece bazı gerçekleri görmezden gelmeyelim kendimizi kandırmayalım istedim o kadar. Bugün böyle nokta :)

Neyse biz konumuza geri dönelim. Bazı kadınlar vardır sabah uyanır ve güne 1-0 önde başlar. Pürüzsüz bir cilt, ışıl ışıl gözler, uzun kirpikler vs. vs. bazı kadınlarda vardır ki sabah uyanınca sanırsın savaştan çıkmış. Şişmiş gözler, sivilceli ya da lekeli bir cilt, göz altları torbalaşmış, buna birde dağınık saçlar eklenince kaçacak yer ara kendine.

İlk grup bayanlara en ufak bir tavsiyemiz yok bizim derdimiz ikinci grupta olan bayanlar için. Tamam Allah vergisi bir şansa sahipler birinci gruptakiler ama ikinci grupta günlük yapacakları bakım ve makyajla durumu eşitleyebilirler. Nasıl mı?

Sabah uyanır uyanmaz hemen ev işi, çocuklar, eş, iş güç derdine düşmeyin. Bir on dakika erken uyanın ve kendinize zaman ayırın. Geçin aynanın karşısına kendinize biraz torpil yapın. Soğuk suyla yüzünüzü bolca yıkayın ve hücrelerinizi uyandırın. Cilt sorunları yaşıyorsanız önce cilt bakımınızı yapın. Göz altı morluklarını kapatmak için biraz kapatıcı kullanın. Öyle fazla uğraşmanıza gerek yok ayna karşısında rimelinizi sürün hafif bir parlatıcı ruj saçınıza da şekil verdiniz mi tamam işte artık durum eşitlendi. Kimsenin kimseye bir üstünlüğü kalmadı.

Gün içerisinde dışarı çıkmayı planlamıyorsanız yapmanız gereken günlük makyajınız bu kadarla sınırlı kalabilir. Asla abartılı bir makyaja heveslenmeyin. Fondöten gibi cildinizdeki gözenekleri kapatacak bir makyaj ürünü kullanmayın. Bırakın yüzünüz nefes alsın. Eğer göz kalemi olmazsa olmaz diyorsanız o zaman kıyafetinize uygun bir renk seçin ve kirpiklerinizin diplerine hafifçe kalem çekin. Hafifçe ama unutmayın. Yok ben aksini yapacağım diyorsanız engel olmayalım benim ki sadece tavsiye…