Güneş Işınları...

'Teknoloji Haberleri' forumunda Mirayy tarafından 28 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Amerikalı bilim adamları, dünyadaki tüm varlıklar için yaşam kaynağı olan güneş ışınlarının insanın zekasını depresyonun etkilerine karşı koruduğunu da ortaya koydu.

  İtalyan La Stampa gazetesinde yer alan habere göre, Alabama Üniversitesinden bir grup bilim adamı, beyin kanaması olasılıklarına ilişkin 14 bin 474 hastanın katılımıyla daha önce yapılan bir araştırmanın sonuçlarını, NASA'nın meteorolojik verileriyle karşılaştırarak, depresyon, idrak gücü ve güneş ışınları arasındaki ilişkiyi araştırdı.

  "Environmental Health" dergisinde yayımlanan araştırmanın ekibinin başı Shia Kent, depresyondaki kişilerin yeterince güneş ışığı almadığı durumlarda daha ciddi idrak sorunları yaşayabildiğini söyledi.

  Bu durumun her mevsim için geçerli olduğunu belirten Kent, araştırma sonuçlarının güneşin insanın sadece ruh hali üzerinde değil, idrak fonksiyonları üzerinde de etkili olduğunu ortaya koyduğunu kaydetti.

  Araştırmacılara göre, serotonin ve melatonin hormonlarının seviyesini düzenleyen güneş ışınları, beyindeki kan akışını da etkiliyor. Araştırmacılar, bu durumun da insanın idrak gücü üzerinde etkili olabileceğini belirtiyor.


  Alıntıdır...
   
Yükleniyor...
- Güneş Işınları Forum Tarih
Güneş Işınlarının Geliş Açısı Nedir Bunları biliyormusunuz 28 Şubat 2012
Kanser Yapan Güneş Işınları Sağlık Rehberi 24 Ocak 2012
güneş ışınları nasıl ulaşır dünyamıza Ders çalışıyorum 22 Aralık 2010
Güneş ışınları zekaya iyi geliyor Sağlık bilgisi 29 Temmuz 2009