Gülmek Neden önemli ¿

'Zaman Tüneli' forumunda Wish tarafından 28 Mart 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Gülmenin "bulaşıcı" olduğu 1962 yılında kanıtlanmış bir gerçektir. Tanzanya'daki yatılı okulda "kıkırdamaya" başlayan üç kızın sonu gelmeyen kahkahaları saatler sürünce okuldaki diğer 159 öğrenciye de bulaşır ve sonuç inanılmazdır; 16 gün süren kahkaha krizi. 16. günde okul yönetimi büyük bir hata yaparak okulu tatil eder ve "kıkırdayan" kızları evlerine gönderir. Böylece salgının tüm kasabalara yayılmasına yardımcı olur. 2 yıl süren salgında kimse ölmez ancak günlük yaşam büyük sekteye uğrar.

Normal şartlarda, insanlar yalnızken yanlarında birileri olduğu anlara kıyasla 30 kez daha sık gülerler.

Peki neden gülüyoruz? Bilimadamları henüz bu soruya yanıt bulamasalar da, benzer bir konuda çözüme ulaşmış görünüyorlar: kendi kendimizi gıdıklayamamak. Kendi kendimizi gıdıklamak işe yaramıyor çünkü beyin, vücudun kendi hareketlerinden kaynaklanan hisleri bastırır, böylece kendisini gerçek işine odaklamış olur; dış dünyadan gelen beklenmedik uyaranlara karşı tetikte olmak...

2. bir kahkaha 1 kilo pirzolaya denktir diye bilirim ben. bence gülümsemek gülümseyebilmek insanın ruh sağlığı açısından çok önemli.insan beyninin deşarj olma yolu diye bakıyorum ben gülümsemeye .Yüzümüzden gülümsemenin hiç eksik olmaması dileğiyle

3. Üzümünü ye bağını sorma:)

Ezlem bunu beğendi.

4. harikasın Jenny :f106:

Bilgiler için teşekkür Wish
    Çok gülen yüzde çizgi ve çatlak oluşur bu arada :f30: :f30:

5. bilgi ve paylaşım için teşekkürler Wish :f40:
    by_tual çok gülen yüzde çatlaklar oluşur dediniz ben de böyle gülerim:f106: :f106:
    ;) : sanırım zarar vermez bu gülümseme ne dersiniz

6. deniz ablanın dileklerine katılıyorum yüzümüzden gülümseme eksik olmasın

dilek paylaşım için teşekkürler:f40:

7. Ay olursa olsun yüzümde çatlaklar çizikler kırışıklıklarrrr gülüyorum işte yafff bencede herkes gülümsemeli:f40: :f40:

8. Allah gülmekten ayırmasın :f40:

9. Evet insanların yanında birileri varsa çok güler, birde gülmelerine kızan babaları varsa çok gülerler sanırım...
    Ne zaman babamla aynı odada olsak ve onun kızacağı bir konu olsa inat ya bu hep daha fazla gülme krizine girerim yani bazen sınırlamalar dahada bir tetikliyor gülmeyi ama herşeye rağmen Allah gülen yüzlerimizi daim etsin şimdi haydin hep birlikte her yazımızın sonuna bir gülücük konduralım bu sayfada güller açsın ve işte benim meşhur gülüşüm
    :f106: :f106: :f106:

10. yüzümde çatlaklar da oluşsa:f106: ağız dolusu gülmek istiyorum ben:f106: :f106:
    emeğine sağlık WİSH

11. Gülmeleriniz ve gülüşlerimiz daim olsun :f40:

Teşekkürler WisH :f9:

12. öyle bir zamana geldikki insanlar gülmeyi neredeyse unuttu
    ama biz forumdas ailesi olarak her zaman gülecek birşeyler bulalım
    ben her zaman gülen kişi olmak isterim allah eksikliğini vermesin AMİN.
    tesekkürler emeğine sağlık..:f9: :f9: :f9: :f40:

13. Hayata gülmeli ki o da size gülsün, herkes yeterince ciddi zaten.

14. Allah yüzünüzden gülümsemeyi asla eksik etmesin...:f91:

Teşekkürler wish...:f40:

buda benim gülücügüm hazan;) :.....:f106:

15. bence gülmek en güzeli keşke hep gülebilsek :)

16. ALLAHU TAELA Kimseyi ağlatmasın hep güldürsün
    wish çalışmalarından dolayı tbrk ediyorum seni
    :f118: :f118: :f118: