Gül Renklerinin Anlamları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 11 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. Güllerin Rengi Hangi Anlamları İfade Eder ?

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/beyaz-gul-74725.jpg]beyaz-gul-74725[/IMGALT]

Gülleri sevmeyenimiz yoktur sanırım özellikle bayanlara alınan güller ne renk olursa olsun bence harika ben en çok beyaz gülleri severim nedense aslınd aher zaman kırmızı güller sevilir ve tercih edilir.Sevginin en güzel ifadesinidr bence güller Açıkçası bende merak ediyorum güllerin renklerinin ne anlamlara geldiklerini özelliklede beyaz gülün tabiki :oops:

İşte Gül Renklerinin Anlamları

Beyaz Gül sevginin aşkın ve özellikle mutluluğun en güzel anlatım şekillerinden birisidir. Beyaz gül sevgi ve aşkın masumiyetini saflığını ifade eder.

Kırmızı Gül Kırmızı gül, ateşli aşk, seni çok seviyorum, sana ihtirasla bağlıyım anlamına geliyor Bu renk bir gül aldıysanız gülü verenin size karşı ateşli duygularla bağlı olduğunu, sizi çok sevdiğini, size tutkuyla bağlı olduğunu bilmeniz gerekir.

Pembe Gül sevdikleir kadınlara açılmakta zorluk çeken erkekler vardır.Bu erkekler Duygularını sözcüklerle ifade edemezler ve karşılarındaki kişiye açılmaktan korkarlar.Pembe güller bu gibi durumlar karşsısında devreye girer Pembe gülün anlamı seni seviyorum gönlüm sende bu sevgiyi ve arkadaşlığımızı ileriye taşımak istiyorum anlamına gelir.

Mavi gül, güllerin arasında kırmızıdan sonra en önemli olan güldür mavi güller. Sevginin büyüklüğünü ifade eder. Eğer kırmızı ve mavi güllerden oluşan bir demet gül aldıysanız gülü verenin size çok büyük bir sevgiyle bağlı olduğunu, hayatını sizin önünüze sermeye hazır olduğunu anlamalısınız.

Sarı gül bazı durumlarda karşınızdakini kırmadan ona duygularını paylaşmadığınızı anlatmak için kullanılır. Örneğin gönderdiğiniz kırmızı bir güle sarı gülle karşılık verilmişse karşınızdaki kişi sizinle aynı duyguları paylaşmıyor ama sizin dostluğunuzu da kaybetmek istemediğini anlatır.

Siyah Gül hayata ne kadar bağlıysam sana da o kadar bağlıyım anlamına gelir. Eğer bir siyah gül ya da kurutulmuş bir gül verildiyse size karşınızdaki kişi size sen benim hayatımsın, ölüne kadar seni seveceğim demek istiyor.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/guller-ve-anlamlari-92398.jpg]guller-ve-anlamlari-92398[/IMGALT]