Güiza'dan yönetimi çıldırtan teklif

'Spor Gündemi' forumunda aykuta tarafından 15 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. Fenerbahçe'de Daniel Güiza krizi gün geçtikçe büyüyor ancak bu kez Güiza kendini aştı; isteği kabul edilir gibi değil.

Fenerbahçeli Daniel Güiza, Sarı-lacivertli yönetimi çılgına çeviren bir istekte bulundu. İspanyol futbolcu, Konfederasyon Kupası nedeniyle tatile geç çıktığını ve bir ay süreyle tatil yapmayı planladığını yönetime bildirdi.

Yeni sezon hazırlıklarını Almanya'da sürdüren Fenerbahçe'de Daniel Güiza'yla ilgili Sportif Direktör Aykut Kocaman, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İspanyol futbolcuya tatil yapması için verdikleri sürenin bugün dolduğunu belirten Kocaman, buna rağmen golcü futbolcudan henüz bir haber alamadıklarını söyledi.

Kocaman, Güiza'nın menajeri aracağılıyla birkaç kez kulübe haber gönderdiğini de belirterek, "Kendisi bizden tam bir aylık tatil süresi istedi" şeklinde konuştu.

2. Cevap: Güiza'dan yönetimi çıldırtan teklif

Güiza tatilini uzattı

F.Bahçe’nin Okçu’su avukatı aracılığıyla yönetime 30 Temmuz’da takıma katılacağını söylerken, “11 ay futbol oynadım. Tüm sezonun yorgunluğu 15 günde geçmez. Bu yüzden kafamı dinliyorum” diye konuştu.

F.Bahçe'nin Okçu'su avukatı aracılığıyla yönetime 30 Temmuz'da takıma katılacağını söylerken, “11 ay futbol oynadım. Tüm sezonun yorgunluğu 15 günde geçmez. Bu yüzden kafamı dinliyorum” diye konuştu.

Fenerbahçemiz'de Daniel Güiza sıkıntısı devam ediyor. Güney Afrika'da İspanya Milli Takımı ile oynadığı Konfederasyonlar Kupası maçlarında attığı gollerle dikkatleri üstüne çeken Okçu, tatilini kendi kafasına göre uzattı, teknik ekibi çileden çıkarttı

Kimseyle problemim yok

Yıldız futbolcu avukatı aracılığıyla kulübe, “30 günlük tatil hakkımı kullandıktan sonra işbaşı yapacağım” dedi, herkesi şoke etti. 28 Haziran'da ülkesine dönen ve tatilini sürdüren Güiza, kimseyle problemi olmadığını belirtirken, sarı lacivertli takımın 30 Temmuz'da UEFA Kupası Avrupa Ligi ön eleme maçı oynayacağını bildiğini ancak bunun FIFA'nın kararı olduğunu ifade etti ve, “11 ay futbol oynadım. Tüm sezonun yorgunluğu 15 günde geçmez. Bu yüzden kafamı dinliyorum” yorumunu yaptı

Kocaman'dan ceza uyarısı

Güiza'dan gelen bu haberlere karşın Sportif Direktörü Aykut Kocaman da, “Burada olması gerekiyordu. Kementle getirecek halimiz yok. Çok önemli bir Avrupa Ligi ön eleme maçımız var. Güiza'ya ihtiyacımız olduğunu herkes görüyor. Yönetim olarak belirlediğimiz sürede gelmediği takdirde gerekli işlemler yapılacaktır” dedi.

14 Temmuz'da kampa katılması planlanan Güiza'nın 28 Temmuz'a kadar tatil yapacak olması yönetimi alternatif arayışına soktu. Christoph Daum'un bazı isimler için araştırma yapılmasını istediği öğrenildi.