Guguk Kuşu hakkında bilgi

'Resimler' forumunda Masal tarafından 9 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yaşadığı yerler: Eski ve Yenidünya ormanlarında.Özellikleri:Yumurta asalağı olarak şöhret bulmuşlardır.Yabancı kuşların yuvalarına yumurtlarlar. Yenidünya türlerinin çoğu yuva yapar ve yavrularına bakarlar. Böcekle beslendiklerinden faydalıdırlar. Çeşitleri:130 kadar türü vardır. Külrengi guguk (Cuculus canorus), altın guguk (Chrysococcyx cupreus), mor guguk (Cehalcites anthorhynchus), büyük benekli guguk (Clamator glandarius), koel guguk (Eudynamys scolopacea) ve tepeli guguk (Coccystes glandarius) iyi bilinen türleridir.

  Gugukgiller ailesinden hafif eğri gagalı, uzun ve sivri kanatlı, uzun kuyruklu, iyi uçucu kuşların ortak adı. Serçe iriliğinden, karga büyüklüğüne kadar değişik renkli 130 türü bilinmektedir. Eski ve Yenidünya kıtalarında orman veya diğer yerlerde yaşarlar.Göçmen olanları vardır.Hoş ötüşlerinden dolayı “guguk” adını almıştır.  Guguk Kuşu Resmi, Guguk Kuşu Resimleri

  forumdasgugukkusuresiml. forumdasgugukkusuresiml1. forumdasgugukkusuresiml2. forumdasgugukkusuresiml4. forumdasgugukkusuresiml5. forumdasgugukkusuresiml6. forumdasgugukkusuresiml8. forumdasgugukkusuresiml9. forumdasgugukkusuresiml10. forumdasgugukkusuresiml3.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Guguk Kuşu hakkında Forum Tarih
Sevda Kuşun Kanadında konusu ve oyuncuları Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
Ağız kokusu hangi hastalığın habercisi Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Ramazanda ağız kokusu için pratik çözüm Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
iPhone 5S’in Kusurları Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016