Granadilla Meyvesi Resmi Faydası

'Güncel Bilgiler' forumunda Violet tarafından 14 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Granadilla Meyvesi Resmi Faydası,

  Granadilla, 19. yy ın sonlarında Havaii de üretilmeye başlanan ve daha sonraları tarihi gelişimi içerisinde Amerika nın Florida eyaletinde de üretilen bir meyvedir. Granadilla nın dış kabuğu turuncu renkte olup kabuğu düz bir yapıdadır. Yaprakları 8 – 20 cm uzunluğunda, 6 – 15 cm enindedir. Yapraklarının üst tarafı koyuya çalan yeşil, alt kısmı ise daha açık yeşildir. Meyvenin içi çekirdekli bir yapıda olup, yenilen kısmı da bu çekirdekli kısmıdır.

  Yetiştirildiği Yerler: Granadilla, Orta Amerika ve Afrika ülkeleri ile Bolivya ve Peru da üretilmektedir. Meyve daha önceleri İsrail de üretilmeye çalışılmış ama buranın iklim koşullarının meyvenin yetişmesine imkan vermemesinden dolayı bu projeden vazgeçilmiştir. Yine “Yeni Gine” de üretiminin yapılabileceği yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmış, Haiti nin dağlık yamaçlarında yetiştirilebileceği konusunda projeler oluşturulmuştur.

  Granadillanın Faydaları: Subtropikal bir meyve olan Granadilla, içerdiği Kalsiyum sayesinde kemik gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Bununla birlikte ayrıca cildi diri ve sağlıklı tutma gibi özellikleri de bulunmaktadır.

  Nasıl ve Nerede Kullanılır? Çekirdeklerini yiyebilir, meyve sularınızda, tatlılarınızda, yoğurtlarınızda, dondurmalarınızda, kokteyllerinizde, salatalarınızda ilave ederek, farklı bir lezzet ve görsel elde edebilirsiniz.
  [​IMG]
  Muhafaza Koşulları: 7 ºC de %80 - %90 nem seviyesinde muhafaza edilmesi gerekmektedir.

  Besin Değerleri: C, B1, B2, B3, Keroten ve Kalsiyum açısından zengin bir meyvedir
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Granadilla Meyvesi Resmi Forum Tarih
Kral Meyvesi ile kilolarınıza veda edin Sağlıklı Beslenme ve Diyet 26 Aralık 2013
Argan Yağı ve Meyvesinin Faydaları! Kısa Bilgiler 7 Kasım 2013
Aronia Meyvesinin Faydaları Nelerdir? Merak Ettiklerimiz 25 Ekim 2013
Kamkat Meyvesinin Faydaları Neler Bunları biliyormusunuz 19 Mayıs 2013