Gözümüz neden dalar?

'Merak Ettiklerimiz' forumunda YAREN tarafından 23 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Görüntü, her iki gözün beyne ilettiği görüntü bilgilerinin birlikte değerlendirilmesi sonucu oluşur. Bu değerlendirmede, görüntüler aynı zamanda birbiriyle karşılaştırılır. Bunun olabilmesi için de, iki gözün optik eksenlerinin de, bakılan cisme doğru yöneltilmesi gerekir. Göz refleksi, normalde görüşü kendiliğinden cisim üzerine kilitler. Bu kilitlemeyi bazen bilinçli veya yarı-bilinçli olarak da yapabiliriz. Göz dalması, gözlerimizi çok uzaktaki bir noktaya bakıyormuş gibi yarı bilinçli olarak ayarlamamız sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Bu durumda, farkında olmadan baktığımız noktanın iki farklı ve ayrık görüntüsü oluşur. Görüntülerin ayrık olması nedeniyle de görüntü net değildir ve uzaklık belirsizdir.

2. Cevap: Gözümüz neden dalar?

Benim gözüm optik moptik anlamaz Yarenim kafam bi yerlere takılmışsa gözlerim dalar, boş boş dururken hiçbiryere daldığını görmedim :f106: :f106:

3. Cevap: Gözümüz neden dalar?

Uzun süre dalınca,birde 'uzun yoldan misafirin geliyor' demezlermi:))

4. Cevap: Gözümüz neden dalar?

:f30: :f30: bana dediklerinde bende hemen yapıştırıyorum cevabı "Ağzını hayra aç" diye bide uzun yol yav yatılı misafir demek forumdan ayrı geçirilen kocaman bir zaman demek :f196:

5. Cevap: Gözümüz neden dalar?

DeMii Canımm Uzun Yok Demek Uykusuzz qeçecek ßir qünn Demek :mad::D

6. Cevap: Gözümüz neden dalar?

:oops::oops::oops::f19:yav sen ne ara geldin :f73: Kayseri uzak mı hayatım şurası ben onu kastetmedimdi, onu ben yazmadım eşim yazmış hem, ben masumummmmmmmm (olmuyor kıvıramadım lafı :f19: )

7. Cevap: Gözümüz neden dalar?

HaZaN san katılıyorum canım aynen bende oleyım :f106::f106::f106::f106:

8. Cevap: Gözümüz neden dalar?

arkadaşlar farkında mısınız sanal ortam bizi öyle bri kilitlediki
    evimize ne misafir gelsin ne de gidelim istiyoruz :f9:

netle tanışmadan önce akşam yemeğini yedi mi
    özellikle uzun kış gecelerinde ya misafir gelsin ya da
    biz gidelim isterdik ne güzel günlerdi ahhh ahhhh

sıcacık sohbetler,ikramlar,tekrar beklerizler ne güzeldi ya :(

9. Cevap: Gözümüz neden dalar?

Bilmiyordum böyle olduğunu.. :f20: Bilgilendirdiğin için teşekkürler Yaren Ablacım..:f40:

10. Cevap: Gözümüz neden dalar?

Hazan ve asiGül sanırım bende size katılıyorum. :(