Gözaltı Torbaları için Çözüm yolları

'Sınavlar' forumunda ebrulim tarafından 26 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yaşımız ilerledikçe yer çekimi en büyük düşmanımız haline gelir. Kozmetik, cerrahi ve doğal yöntemlerle mücadele etmeye çalışırız ancak sonuç özellikle cildimiz için mağlubiyettir. Gözaltı torbaları da yaşla birlikte gelen ve kasların zayıflaması ile kolajen üretiminin yavaşlaması nedeniyle oluşan sorunlardan biri.

  Gözaltı torbalarına çözüm olarak sadece estetik ameliyatlar gösteriliyor ancak dengeli beslenme, düzenli uyku ve egzersizle oluşmalarını geciktirmek mümkün.

  Kozmetik estetik ürünlerinden olan ve kırışıklık giderici dolgular diğer bir çözüm. Ancak bu tip kozmetik müdahalelerin geçici iyileşme sağladığını unutmayın. Enjekte edilen dolgular yaklaşık olarak 8 ay kadar dayanıyor.

  Kozmetik estetik olarak kullanılan bir diğer çözüm yöntemi ise torbalardaki yağın alınıp lazerle cildin yenilenmesini içeriyor. Oldukça yeni bir uygulama olan gözaltı torbalarının lazerle tedavisi için henüz tam bir fiyat vermek mümkün değil.

  Eğer bu tip cerrahi ve kozmetik müdahaleler bütçenizi aşıyorsa kalan tek çözüm iyi bir makyaj. Çünkü maalesef şiş gözler için kullanılan salatalık kompresi, soğuk kaşık gibi çözümler yaşla gelen gözaltı torbalarında bir iyileşme sağlamıyor. Yaş aldıkça oluşan gözaltı torbalarının içinde yağ birikiyor ve bu yağın cerrahi müdahale dışında bir yöntemle yok olması mümkün değil.

  Ancak göz torbaları yorgunluk, uykusuzluk veya kötü beslenme nedeniyle oluştuysa evde uygulayabileceğiniz bir iki yöntemle bunları indirmeniz mümkün. Göz üzerine koyacağınız ıslak sallama çay poşetleri, soğuk salatalık dilimleri, soğuk yemek kaşığıyla kompres gibi müdahaleler kan damarlarını büzerek şişliğin inmesine yardımcı olur.

  Eğer şişlik vücudun su tutması nedeniyle oluştuysa gece yatarken başınızın altına ekstra yastık koyup yukarda tutarak şişliği hafifletebilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Ekim 2014
Yükleniyor...
- Gözaltı Torbaları için Forum Tarih
Gözaltı Torbaları İçin Bir Kaç Öneri Kadınca 17 Mayıs 2012
Gözaltı torbaları için doğal öneriler Kişisel Bakım 26 Mart 2011
Gözaltı torbaları nasıl geçer? Kişisel Bakım 21 Ocak 2011
Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer? Kişisel Bakım 24 Kasım 2010