Göz Altı Morlukları ve Tedavisi

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 23 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

  1. Özellikle bilgisayar başında çalışan kişilerin müzdarip olduğu gerçi bazende genetik olan faktörlere dayanan göz altı morlukları oldukça rahatsız edici bir durumdur.Bu sorunun tedavisi için öncelikle sağlıklı beslenmek ve gözlerimizi fazla yormamak geliyor.Sonrasında oluşan ve geçmeyen göz altı morlukları için günümüzde pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır.

    [​IMG]

    Gözaltı morluklarının başlıca nedenleri sağlıksız beslenme, düzensiz uyku düzeni, ilaçlar, sigara, alkoldür bazı durumlarda ise göz altı morluklarının nednei genetik faktörlerde olabiliyor.Sağlıklı bir yaşam ve kremler sayesinde bu sorun azalabilmekte ve zamanla yok olabilmektedir.

    Malesef bu çözümler herkes için geçerli olmayabiliyor bu gibi durumlarda yapılacak tedavilerde değişkenlik gösterebiliyor.Gözaltı morlukları için kimyasal içerikli ürünlerin etkilerini göremeyen kişiler lazer tedavisi yaptırabilmekte ve bu tedavi de olumlu sonuçlan alınabilmektedir.Bu sandığınız gibi zor bir operasyon değildir. Kişinin durumuna göre seanslar belirlenir ve o süre içerisinde tedavi devam eder. Tedavi sırasında dikkat edilecek en önemli husus ise güneş ışınlarından uzak durmak öneriliyor.
     
Yükleniyor...
- Göz Altı Morlukları Forum Tarih
Göz altı morluklarından kurtulma yolları Kadınca 18 Mayıs 2016
Hamilelikte Göz Altı Morlukları İçin Çözüm Önerileri Kadınca 18 Mayıs 2016
Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer? Kişisel Bakım 16 Eylül 2013
Göz altı morluklarından nasıl kurtulabilirim? Kişisel Bakım 18 Temmuz 2013