Görünmezlik Teknolojisi, Optik Kamuflaş

'Teknoloji Haberleri' forumunda chemist tarafından 13 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Görünmezlik Teknolojisi, Optik Kamuflaş (Optical Camouflage)

İşte Japonların imza attığı yeni bir teknoloji... Herkes aşağıya koyduğum videoları görünce görünmezliğin sırrı çözüldü diye çok heyecanlanmıştı.. Ama gerçekten öylemi...........

Chemist bu olayı sizin için araştırdı... Önce videoları izleyelim.......

İsterseniz tam görünmezlik yerine transparan bir görüntü alabilirsiniz...

İsterseniz X-ray görüntüsü olarak çektiğiniz filmi cisme yansıtabilirsiniz..

Aslında olay çok caf caflı şekilde duyuruldu ama işin aslı o kadar karmaşık değil.. İşte forumlarda bir ilk olarak bu teknolojinin nasıl yapıldığını açıklıyoruz. Olay kesinlikle adınan anlaşıldığı gibi optik kamuflaş....

[​IMG][​IMG]

Önce hangi cismi görünmez yapacağımızı şeçiyoruz. Daha sonra online bir kamera ile bu cisim dışındaki background dediğimiz ortamı filme alıp bir projektör yardımıyla görünmez yapmak istediğimiz cisim üzerine background dediğimiz ortam filmini yansıtılıyor.... İşte bu kadar...

Düzenek dizaynı:

2. [TABLE="width:60%;background-image:url('http://www.forumdas.net/images/toolbox/backgrounds/21.gif');background-color:red;border:1px double red;"][CELL="filter:;"] Hakatanda Hayret Edilcek Bir Görüntü. Emeğine Sağlık Chemist [/ALIGN][/CELL][/TABLE][/ALIGN]:f118: :f20:

3. Heeeeee anladım Chemist:f20: :f20: :f20: :f20: :f20:

4. emeğine sağlık ilginç bir paylaşımdı CHEMİST;) : :f118:

5. bu ilginç paylaşımına teşekkürler chemist günün üyeliğni kutlarım :f40:

6. o halde banada anlatabilirsin İncicim :f30: :f30:
    Chemist şimdi biz istesek görünmez oluyor muyuz olmuyor muyuz bize bundan haber ver lütfen :f106:

7. Bakseennn.:f40: Demek bundan sonra nasıl oluyor diye düşünmeyeceğiz. İyiki olayı bilimsen yönden açıklayan bir chemistimiz var.

8. İlginç bir paylaşım chemist..

Teşekkürler..

9. Yaw yazdığımı ben bi daha okudum bendee anlamadım....:f20: Ne karışık yazmışım.... Ya aslında görünmez olmuyoruz sadece görüntü oyunlarıyla orda olduğumuz halde yokmuşuz gibi bir imaj oluşturuyoruz.
    Yaw 40 yılda ciddi bir konu attım ortaya kimse benden ciddi bişey beklemeyince gene sardırdınız makaraya.... Benden kayaklanıyor napiyim böyleyim allaaa allaaaa...:f30:

10. Paylaşım için Teşekkürler...

11. ilginç paylasımdı keske görünmezlik diye bisi gercekten olsaydı emegine saglık günün üyeliginide kutlarım

12. :f106:
    Emeğine sağlık Chemist seni seviyoruz neski ben yarım anladım sanırım :f106:
    sınavda çakarsam sorumlusu sensin heee :f106:
    Paylaşım için teşekkürler.

13. İlginç paylaşımın için tşkler CHEMİST emeğinize sağlık :f106: :f106: