Google'ın Pek Bilinmeyen Özel Sayfaları

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 20 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Google Moms
  [​IMG]
  Bu yıl 10 Mayıs tarihinde kutladığımız Anneler Gününda bilindiği gibi Google, ana logosunu değiştirerek logosunu bu özel güne göre yeniden tasarlamıştı. Ancak Google'ın Anneler Günü sürprizi elbette bununla sınırlı değildi. Google çalışanları, kendi annelerini unutmayarak onlara özel bir sayfa hazırladı ve bu özel sayfada onların birer resmine yer verdi.
  Bu özel sayfaya göz atmak için
  Tribute to Our Moms

  Google Hearts
  [​IMG]
  Google'ın bir diğer pek bilinmeyen sayfası da Google Hearts. Bu sayfaya girdikten sonra Google logosu altında karşınıza gelen kalple farenizin imleciyle dilediğiniz gibi oynayabilir, bu kalbi hareketsiz bıraktığınızda farklı dillerde 'Seni seviyorum' yazısını görebilirsiniz.
  Bu özel sayfaya göz atmak için
  Heart

  Google Holiday
  [​IMG]
  Bu özel sayfada ise Google'ın özel günlerde kullandığı tüm logoları bulabilmeniz mümkün. Bunun dışında Google fanlarının Google'a olan sevgilerini göstermek için tasarladığı farklı Google logosu tasarımları da Google Fans bölümü altında yine bu sayfada yer alıyor.
  Bu özel sayfaya göz atmak için
  More Google: Holiday Logos

  Google'a özel çizgi karakterler
  [​IMG]
  Bu sayfada ise Google için hazırlanan ve pek bilinmeyen Dilbert çizgi karakterleri yer alıyor.
  Bu özel sayfaya göz atmak için
  Google and Dilbert Doodle

  Google Sets
  [​IMG]
  Google'ın pek bilinmeyen bir diğer özel sayfası da Google Sets. Karşınıza gelen sayfada 5 farklı kutu bulunuyor. Bu kutulara birbirleriyle alakalı isim ya da terimler giriyor ve Large Set ya da Small Set'e tıklıyorsunuz. Bu taktirde yazdığınız kelimeye yakın olan tüm kelime, nesne ya da markalar bir bir listeleniyor.
  Örneğin ilk haneye George Washington ve ardından diğer kutuya Bill Clinton yazdınız. Bu iki ABD başkanını yazmanızın ardından Large Set'e tıkladığınızda diğer tüm ABD başkanlarının bir listesini de görmüş olacaksınız. Benzer şekilde bir ayakkabı ya da saat markası yazarak da diğer tüm markalara da ulaşabilmek mümkün.
  Bu özel sayfaya göz atmak için
  Google Sets

  Google Zeitgeist
  [​IMG]
  Google'ın bu sayfasında ise Google'da en çok yapılan aramaları ve hangi web sitelerinin ne oranda ziyaretçi çektiğini de görebiliyorsunuz.
  Bu özel sayfaya göz atmak için
  Google Press Center: Zeitgeist

  Google Arama İstatistikleri (11 Eylül 2001)
  [​IMG]
  Google, ABD'yi ve tüm dünyayı ayağa kaldıran 11 Eylül saldırılarının yaşandığı günün istatistiklerini de özel bir sayfada kullanıcılarına sunuyor. Bu sayfaya girdiğinizde 11 Eylül tarihinde yapılan arama istatistiklerini yakından inceleyebiliyorsiniz. Örneğin bu istatistiklere bakıldığında bu tarihte yaşanan terörist saldırının ardından CNN sorgusunun patlama yaptığını ve milyonlarca insanın bu arama kriterini kullandığı anlaşılıyor.
  Bu özel sayfaya göz atmak için
  Google Searches Related to 9/11 Terrorist Attacks

  Google Easter Egg
  [​IMG]
  Google'ın bir diğer bilinmeyen sayfası da Google Easter Egg yani Google Paskalya Yumurtası. Bu sayfaya girmenizin ardından sayfanın altında yer alan tavşanı kullanarak Google'ı oluşturan harfleri sepetinize doldurmaya çalışıyorsunuz.
  Bu özel sayfaya göz atmak için
  Google

  chiponlıne
   
 2. Cevap: Google'ın Pek Bilinmeyen Özel Sayfaları

  gerçekten ilginç :)
   
 3. Cevap: Google'ın Pek Bilinmeyen Özel Sayfaları

  Teşekkürler paylaşım için sabah birkaçını inceleyeceğim. artık yemek tariflerini kıyaslaya bilirim googleden yareninki mi blueninki mi daha güzel diye :)
   
 4. Cevap: Google'ın Pek Bilinmeyen Özel Sayfaları

  Birkaçını inceledim bilmediğimiz kimbilir daha ne özellikleri vardır.Güzeldi teşekkürler Pardus..:f40:
  Aykut sana gelince neden kıyaslıyorsun bakim.;) :Sevgili Blue ile aramızı mı açacaksın.Hem Oktay Ustam var arada ayıp olmasın..:f196:
   
Yükleniyor...
- Google'ın Bilinmeyen Özel Forum Tarih
Google'ın Nisan 1 Şakası Google Burun Teknoloji Haberleri 1 Nisan 2013
2012 Google'ın en kötü anları Teknik Yardım 26 Aralık 2012
Google'ın 2012'deki en iyi anları Teknik Yardım 26 Aralık 2012
Google'ın +1 Butonu Sosyal Medya 31 Mart 2011