Googlede sınırlama

'Haberler' forumunda GezgiN tarafından 23 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Londradaki bazı yerlerim görüntü büyük yankı uyandırdı.


  Google'ın İngiltere'de, özellikle başkent Londra'da "sokak görüntüleri" adıyla çeşitli cadde ve sokaklardan çekilmiş görüntüleri yayımlamasına, "özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği" gerekçesiyle kısıtlama getirildi. Sitede yayımlanan onlarca görüntü ve fotoğraf, ilgililerinin şikayetleri sonucu siteden kaldırıldı.

  Londra'nın çeşitli bölgelerindeki ev ve işyeri sahiplerinin ya da bölgede gezerken görüntülere yakalanmış şahısların yaptıkları başvuruların sonucunda, Google'ın "sokak görüntüleri" sitesindeki bazı bölümler çıkarıldı.

  Googlenin sokak görüntülerin bölümü, başta başkent Londra olmak üzere İngiltere'deki pek çok kente ilişkin görüntü ve fotoğraflara yer veriyor. Bu sırada Google kamerasının evlere zum yaptığı, hatta bazı görüntülerde evin içini gösterdiği belirtiliyor.

  Google sözcüsü, aldıkları şikayet sayısını açıklamayı reddederken, bunların kendilerine ulaşmasından hemen sonra ele alındığını ve görüntülerin 1-2 saat içinde siteden kaldırıldığını bildirdi.

  Sözcü bundan sonra da halkı rahatsız eden görüntüleri siteden kaldıracaklarını ifade etti.

  "Sokak görüntüleri" sitesinin yeni hizmete girdiğini ve şimdiden en çok tıklanan 20. site haline geldiğini de belirten sözcü, Google'ın harita hizmetinin de bütün İngiltere'de yapılan her 250 internet ziyaretinden birinin sahibi olduğunu hatırlattı.
   
Yükleniyor...
- Googlede sınırlama Forum Tarih
Googlede Çıkan Reklamlar Sorun Cevaplayalım 17 Ocak 2011
Googlede en çok arananlar açıklandı Okulistik 17 Aralık 2010
Googleden Yeni Bir Hizmet Daha Geliyor Teknoloji Haberleri 11 Şubat 2009
2008 de Googlede ençok aranan kelimeler Teknik Yardım 11 Aralık 2008