Google'dan Harika Logo

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 21 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Jetonu atın ve oynayın...

Bugün, ünlü oyun Pac-Man'in 30. yaş günü. Google da, her zaman olduğu gibi, bu özel günü özel bir logo ile kutladı. Ama bu kez logoya tıkladığınızda konuyla ilgili bir arama sayfasına gitmiyorsunuz.

Sayfaya dikkatle bakarsanız, "Şansımı denemek istiyorum" düğmesinin yerinde "Jeton at" düğmesi yer alıyor. Bu düğmeye bastığınızda logo bir oyun ekranına dönüşüyor ve bu ekranda, fare ya da yön tuşları yardımıyla Pac-Man oynayabiliyoruz.

Siz de, sayfa normale dönmeden Google ana sayfasını açın ve düğmeye basın. Bakalım, Pac-Man'i siz de bizim kadar özlemiş misin?

2. Cevap: Google'dan Harika Logo

Google bugünkü logosu gerçekten harika:f40:

PC-MAN OYUNU NEDİR?
    Pac-Man Namco tarafından yapılmış bir arcade oyunudur. 1980 yılında çıkmış ve kısa sürede popüler bir oyun olmuştur.

Pac-Man'de oyuncu labirent içerisinde hareket ederek sarı diskleri bitirmeye çalışır. Hayalet ve canavarlardan kaçarak, hedefi tüm küçük diskleri toplamak olan oyuncu, toplayınca diğer aşamaya geçer. Extra puanlar için çıkan meyveleri toplamak yeterlidir. Büyük sarı diskleri aldığında, canavar ve hayaletler maviye dönüşür ve bir süreliğine yenilebilir duruma gelirler. Oyunun Türkiye'de ilk olarak Atari 2600 kartuşları Dobişko etiketi olarak piyasa sürülmüştür. Oyun Japonya'da Puck-Man olarak çağrılıyordu. Fakat bazıları "P" harfini "F" yapınca, oyun Amerika'da Pac-Man olarak çıktı.
    Alıntıdır

3. Çokk güzel olmuş .. :)
    2.levele kadar oynadımm .. :)))

4. Evet bencede çok güzel olmuş ben her girdiğimde filan oynuyorum daha şimdi bi level atladım .. :)

5. güzel oyun, bir dahakine 3d oyun olsa :D:D

6. Çok düşünceli bu google hatırnaz hemde
    benim doğumgünümde bana özel bir logo tasarlamalarını rica ediyorum
    Bir pacman kadar değerimiz yokmu :f20:

7. Doğrusun aslında pac man şunun şurasında sadece 30 yaşında :f30::)

8. Annemmm merak etme ben senin için en kralını yaparım logonun .. ;) Google amcada logo nasıl olur görürü .. :)