Google'dan 10 Kasım Karanfilli Doodle Açıklaması

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Elfida tarafından 19 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

  1. Google ‘doodle’ları üreten ekibin başındaki isim Ryan Germick, 10 Kasım'da neden sadece küçük bir karanfil kullanıldığı sorusuna şu yanıtı verdi.

    Öncelikle bu geri bildirimde bulunduğunuz için teşekkür ederim. Şunu belirtmem gerekir ki kaynaklarımız aynı zamanda kısıtlı. 10 Kasım’daki örnek her zaman olan bir şey değil. Genelde doğum günlerini öne çıkararak insanlara pozitif anlamda hatırlatma yapma istiyoruz. Türkiye’nin ulusal günlerinde önceden Atatürk’e birçok defa yer verdik.Türkiye için bu kadar önemli olan bir günün anlamını ve ciddiyetini bozmamak için Doodle yapmamayı tercih ettik. Ancak Atatürk’e olan saygımızdan 10 Kasım’ı boş geçmedik ve bir karanfil koyduk. Bunu bugüne kadar ilk kez, sadece Atatürk için bunu yaptık.

    Türkiye’de insanların doodle’ları yakından takip ettiğini biliyoruz. Bu bize heyecan veriyor. Emin olun sıkça kontrol etmeye devam edeceğiz. Doodle’lar kendilerine özgü bir basitliğe sahip, hatta saçma. Kısaca, bir şeyleri kutlayan logo’lardan ibaretler. Tasvir edilen şeyi açıklayan bir metin yok. Yapığımız işte çok saygılı olmaya çalışıyoruz. Doodle tarzı itibariyle basit. Ancak bu kapsamda kesinlikle doodle’ın doğasından çıkarak saygısızlık yapmak gibi bir düşüncemiz yok.
     
Yükleniyor...
- Google'dan Kasım Karanfilli Forum Tarih
Google'dan Kış Gündönümü Logosu Okulistik 21 Aralık 2013
Google'dan Microsoft'a Çalım Haberler 2 Mayıs 2012
Google'dan Kölelikle Mücadaleye Destek Sosyal Konular 14 Aralık 2011
Google'dan yeni özellik, Google Görsel Arama özelliği Haberler 18 Haziran 2011