Google TV Ne Zaman Açılacak..?

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 27 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Google TV
  Google TV Hakkında Bilgi
  Google Başkanı Eric Schmidt Cuma günü Edinburgh TV fuarında müjdeyi verdi. Google TV Avrupa'da gelecek yılın başında hizmete girecek.

  İzleyicilere internet ve televizyon içeriğinden bir karışım sunacak olan Google TV'de TV ekranında bir browser(gezgin) programıyla gezinilecek.

  Ancak Google'ın işi kolay değil. Birçok TV içerik üreticisi kanal Google TV'ye şüphe ile yaklaşıyor ve içerik arşivini paylaşmayı reddediyor. ABD'de deneme yayınında olan Google TV'ye üç büyük kanal karşı çıkmıştı. Gerekçeleri ise reklam gelirlerinde yaşanacak büyük düşüşler. Bunun üzerine Google TV'ye set top box sağlayan firma Logitech cihazlarını 299 dolardan 99 dolara kadar düşürmüştü.Bugüne kadar özellikle Youtube'a sahip olmasına rağmen Google TV işinde henüz başarıyı yakalamadı.

  Ancak bu direnç kırılırsa hem Youtube hem de tüm TV'lerin arşivleri Google'a açıldığında izleyici de tüm içeriklere Google TV üzerinden istediği zaman kolaylıkla ulaşabilecek.
  Google'ın bu konuda eli daha güçlenmiş gözüküyor. Çünkü Motorola Mobility'nin 15 bin patenti arasında internet TV ile ilgili patentler de yer alıyor. Schmidt ise bu patentlerle ilgili görüşlerini Google TV'nin sunumunda belirtmedi. Ancak teknik olarak Google'ın eline TV'ler karşısında bu patentlerin bir koz vereceği söyleniyor.  sabah
   
Yükleniyor...
- Google Zaman Açılacak Forum Tarih
Google Glass Ne Zaman Çıkacak? Teknoloji Haberleri 27 Şubat 2013
Google X Phone Ne Zaman Çıkıyor? Teknoloji Haberleri 26 Aralık 2012
Google Android 5.0 Key Lime Pie Ne Zaman Çıkacak? Teknik Yardım 17 Aralık 2012
Google Ne Zaman Kuruldu Kısa Bilgiler 26 Eylül 2012