Google Play Store 905 hatası nasıl çözülür?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Burcu tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Android işletim sistemli akıllı telefonunuz ile Google Play Store'dan bir uygulama indirmeye çalıştığınızda karşılaştığınız bir hata kodudur 905. İndirme tamamlanmaz ve ne yaparsanız yapın sonuca varamamaktan şikayet edersiniz. Bu gibi bir sorunla tek karşılaşan kişi siz değilsiniz buna emin olabilirsiniz. Bu konuyu hem yerli hem de yabancı forumlarda araştırdım. Hepsinde hemen hemen aynı çözüm önerileri sunuluyor.

İlk olarak internet hızınızı kontrol edin. Bu sorun internet hızınızla alakalı olabilir.

İnternet hızınızda herhangi bir olmadığından eminseniz akıllı cihazın belleğinde yeterli boş olan olduğundan emin olun.

Ekran kararma süresini olabildiğince uzun tutun. İndirme işlemi bitene kadar ekranın uyku moduna geçmemesine dikkat edin.

Bütün bunları yaptım hala aynı sorun var diyorsanız son olarak kesin çözüm olarak anlatılan bir yöntem daha var. Akıllı cihazınızda şu sıralamayı takip edin.

Ayarlar---->Uygulama Yöneticisi---->Google Play Hizmetleri

Google Play Hizmetlerini bulduğunuz zaman Güncellemeleri kaldır butonu aktif haldeyse basın ve Google Play ile ilgili güncellemeleri kaldırın. Önbelleğini temizleyin. Orjina Google Play yüklenince daha önce indiremediğiniz uygulamayı yeniden indirmeyi deneyim.