Google Özel Arama İptal

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 17 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Çerezleri falan sildim ama Google Özel Aramayı iptal edemedim. Fikri olan varmı

  Google sitesininde arama yaparken özel arama ibaresini görüyor olabilirisiniz. Bunun sebebi sisteminize yüklenmiş bir toolbardan kaynaklanıyor olabilir. Bazen toolbarı uninstall yaptığınız halde yinede sorun çözülmüyor.

  Önce 1. yöntemi düzelmezse 2.yöntemi deneyiniz.
  1- host dosyanızı kontrol ediniz.Host dosyası bilgisayarınızın işletim sisteminin yüklü olduğu sürücüde büyük ihtimalle c:\windows\system32\drivers\etc klasörünün içindedir.host dosyasına çift tıkladığınızda hangi programla açmak istediğinizi soracaktır.Notepad(Notdefteri) ni seçerek dosyayı açın.Burada içerisinde google kelimesi geçen satırları silin.Hatta 127.0.0.1 satırından sonrakilerin hepsini silin.Dosya menüsünden kaydeti seçin.İnternet sayfalarını kapatın ağ bağlantılarını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirin veya bilgisayarınızı kapatıp açın.

  2-Hijackthis programını kullanarak bu sorunu çözebilirisiniz. ÖncelikleHijackthis programını bilgisayarınıza indirin. Çalıştırdığınızda 6 butonlu bir menü ile karşılaşacaksınız. “Do a system scan only” butonuna bastığınızda bilgisayarınızın ilk açılışında çalışan dosyaları göreceksiniz. (Hatta msconfig te göremediklerinizi bile) Buradan www ile başlayan veya herhangi bir internet adresi içeren satırlar varsa başlarındaki kutucukları işaretleyin. Son olarak aşağıdan “Fix Checked” butonuna basarak işlemi sonlandırabilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Google Özel Arama Forum Tarih
Google'dan yeni özellik, Google Görsel Arama özelliği Haberler 18 Haziran 2011
Google'a Alternatif Özel Arama Motorları Teknik Yardım 3 Temmuz 2009
Google Glass Sesli Komut Özelliği Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Google Chromebook Pixel Fiyatı Ve Özellikleri Teknik Yardım 23 Şubat 2013