Google İlkbahar Logosu

'Haberler' forumunda Belinay tarafından 20 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  İlkbahar, Google Tarafından da Kutlandı!Google tarafından logo ile kutlanan olay, bu sefer ilkbahar oldu.Daha önceleri, bilim adamları ve sanatçılar bu logolarda yer alırken, sert geçen kıştan hemen sonra gelen ilkbahar, logo ile kutlandı.Özel bir logo ile günün anlam ve önemini kutlayan Google'ın hedefinde bu sefer ilkbahar var.

  İLKBAHAR

  *İlkbahar veya ilkyaz, doğa döngüsünde kış ile yaz arasındaki mevsimdir. Kuzey yarım kürede Mart ve Haziran arasıdır.

  İlkbaharda ağaçlar çiçek açar, hava sıcaklığı artmaya başlar. Bu mevsimde karların erimesi ve bol miktarda yağışların yağması ile su yatakları olan dereler, göller, göletler ve barajlar su ile dolar.
  Baharın habercisi çiçekler

  Bilhassa bu mevsimde yerel hava depresyonu olarak meydana gelen hava değişikliklerinde halk arasında Kırk İkindi adı verilen sağanak yağışlar başlar. Bu yağışlarla şiddetli gök gürültüsü, yıldırım düşmesi, dolu tehlikesi ve sel felaketleri de görülür. Bazen bu yağışlar çiftçilere çok zarar verir.

  İnsanlar üzerinde de sağlık açısından olumsuz etkileri olabilir. Yorgunluk, halsizlik ilkbaharın insanlar üzerindeki olumsuz etkilerindendir. Bu duruma tıp dilinde kısaca bahar yorgunluğu denir.  İLKBAHAR MANZARALARI

   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Google İlkbahar Logosu Forum Tarih
Google Glass’ın Yeni Tasarımı Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Google Play’e Paypal Seçeneği Geldi Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Google Glass Gözlüklerine Yasak Geldi Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Google Glass Sesli Komut Özelliği Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016