Google Docs’tan Mobil Ortama Destek

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 7 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Google Docs’tan Mobil Ortam
    Google Docs’tan Mobil Ortama Destek

Google kendi bünyesinde yaptığı birtakım gelişmeler ile mobil ortama doküman düzenleme desteği sunmaya karar verdi.
    Günümüzde popüler olan işletim sistemlerinin genel anlamda uygulamalar açısından yetersiz olduğu söylenemez. Ancak yeni bir uygulamanın daha mobil ortama katılacak olması özellikle Android ve iOS açısından oldukça önemli bir boyut kazanmaktadır. Bu sebeple Google, mobil ortam için sunduğu doküman düzenleme yeteneği sayesinde birtakım ofis dosyalarının düzenlenmesine ve işlenmesine imkan sağlamış. Şu an için temel bir boyutta kullanıcılara sunulacak bu özellik ile ofis dosyaları içerisinde ki tabloların düzenlenmesine gibi uygulamalara izin verilmiş. Ayrıca bu özelliğin yanında Android kullanıcıları için bir de ses tanıma özelliği ve yazı girişi desteği uygulama içerisinde sunuluyor.
    Google tarafından hizmete sunulacak uygulama Android mobil işletim sisteminin bütün Froyo sistemlerinde kullanılabiliyor. Ancak iOS mobil işletim sisteminde durum aynı şekilde değil. iOS sistemde bu uygulamaların kullanılabilmesi için en az 3.0 desteğinin bulunması gerekiyor. Yakın bir zamanda hizmete geçecek servisler için Google tarafından açıklanmış kesin bir tarih bulunmuyor.