Google Chrome Otomatik Çeviri Yapmıyor sorunu

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  Google Chrome Otomatik Çeviri Yapmıyor sorunu

  [​IMG]
  Google Chrome dikkat ettim son bir aydır hiç otomatik çeviri özelliğini sunmuyordu. Yabancı sitelere girip kontrol ettim evet malesef tarayıcının üst kısmında çıkan otomatik çeviri önerisi yok. Başladım bu sorunu nasıl çözerim diye kara kara düşünmeye. Çözdüm de…

  Benim gibi bir sorun yaşayan varsa aranızda kesin çözüm bu arkadaşlar emin olabilirsiniz. İngilizce dilini asla çevirme dediğim için böyle bir sorun yaşıyormuşum. Yanlışlıkla sizde bu seçeneği işaretlediyseniz ne yaparsanız yapın otomatik çeviri çıkıp sormuyor “ne yapayım arkadaş çevireyim mi bu ingilizce sayfayı Türkçe’ye” diye. Bu durumda sizde benim izlediğim yolları izleyin.

  İngilizce dışında bir siteye giriş yapın. Çince, Almanca, Korece hiç farketmez. Ben almanca bir siteye giriş yaptım ve chrome hemen sordu “Türkçe diline çevirmek istiyormusunuz?” diye

  [​IMG]

  Burada yapmanız gereken resimde gördüğünüz Almanca yazısının yanındaki küçük ok işaretine tıklayın ve oradan İngilizce’yi seçin.

  [​IMG]

  ingilizce’yi seçtikten sonra çevir deyin. Şimdi chrome sayfasının üstünde yeni bir seçenek kısmı görünecek. O seçenekler kısmına tıklayın ve İngilizce dilini asla çevirme yazısının yanındaki tik işaretini kaldırın.

  [​IMG]

  Sorunumuz halloldu şimdi google chrome otomatik çeviri özelliği ingilizce için de sorunsuz çalışacaktır.
   
Yükleniyor...
- Google Chrome Otomatik Forum Tarih
Chrome ana sayfayı google yapma Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Google chrome da şifreleri bulma Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Google Chrome için V9 Kaldırma Teknik Yardım 13 Nisan 2014
Google Ana Sayfa Yap Chrome Teknik Yardım 9 Ekim 2013