Gönlümün bahar temizliğini yaptım......

'Güncel Bilgiler' forumunda sitarem tarafından 22 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. sitarem

sitarem Yasaklı

Acılarımdan, anılarımdan, korkularımdan sıyrılıyorum. Kendimle yüzleştiğimde gördüğüm dehşet verici manzarayı gözlerimin önünden siliyorum. Gözlerimi de siliyorum sonra. Daha fazla görmemek, anlam veremediğim hayatıma daha fazla gerçek katmamak adına kurtuluyorum gözlerimden.

Yetmiyor, kendimi siliyorum tümüyle. Bana dair hiçbir şey kalmasın istiyorum. Zihnimdeki tüm düşünceleri de bedenimle birlikte bir bir yok ediyorum. Kendimi siliyorum tümüyle. Seni siliyorum. Seni anlatan her şeyi, seni andıran her şeyi, sana ait olan her şeyi, sana ait olmayan her şeyi siliyorum.

Türkiye’yi dünya haritasından siliyorum, Dünyayı güneş sisteminden. Tek bir iz kalmamalı, tek bir parça kalmamalı sana dair. içimdeki beni siliyorum. Hani karanlıkta göremezsin; ama bilirsin bir şey vardır orda. İşte onun gibi saklıdır ve bu yüzden senden daha güçlü, daha gerçektir içindeki sen.

Her türlü yalandan, riyadan sıyrılmış, senin içinde senden gizli, seni büyüten bir sen..İşte onu siliyorum. İçimdeki beni siliyorum. Seni siliyorum.

Kaybetmeyi göze alamadığım her şeyi siliyorum. Böylece “acaba”, “keşke” dolu cümleleri de kaldırıyorum tedavülden. Duygulardan, düşüncelerden sıyrılmaya çalışıyorum. Çalıştıkça başka yaşanmışlıklardan başka duygular başka izler çıkarıyorum.

Her şeye üşenen ben, bu sefer üşenmiyorum teker teker kurtuluyorum yaşadığım her acıdan. Hatta yaşanacak acıları bile siliyorum. Yaşananlardan ne farkı olacak, bana ne katacak gelecek merak bile etmiyorum; çünkü merakımı da silmiştim çok önceden. Böylece kendi ellerimle kendimi yok ediyorum ve tozlarımı rüzgara savuruyorum. gönlümün bahar temizliği…

2. Cevap: Gönlümün bahar temizliğini yaptım......

Böylece “acaba”, “keşke” dolu cümleleri de kaldırıyorum tedavülden. :f40: Güzel bir yazı...