Golden cinsi köpek özellikleri

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 27 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. goldena eve ilk geldiğinde ne gibi komutlar öğretelim veya ne yapmamız lazım
   
 2. Cevap: Golden cinsi köpek özellikleri

  Golden cinsi köpekler hareketli, uysal, iyi huylu, duygulu ve sevimli köpeklerdir. Çocuklara, hatta bebeklere karşı çok sabırlı ve naziktir.Sağlam ve güçlü, koku alma duyusu gelişmiştir. Bataklıkta avlanabilir. Avı bulur ve getirir. Toprakta ve suda gayet iyi çalışır. İyi huylu olduğu için insana eşlik eden köpek olarak da değerlidir ve aile hayatına uyum sağlar.

  Golden Retriever’lar herşeye büyük bir tutkuyla yaklaşırlar ve tam anlamıyla “çok” köpektirler: “çok tüy, çok enerji, çok yemek ve çok sevgi…”. Bu nedenle formda ve sağlıklı kalmasını istiyorsanız, Golden Retriever’ınızın yemeğini kendisinin ayarlamasını beklememeli, siz yemek miktarını kontrol etmelisiniz.

  Golden Retriever itaat etmeye hazır yapısı nedeniyle itaat eğitimi onlarla çok keyifli geçer. Diğer hayvanlar dahil herkesle dost canlısı olduğundan ondan koruma görevi beklenmemelidir. Saldırganlık göstermemelerine rağmen Golden Retriever’lar gelen yabancıya havlayarak haber vererek iyi bekçilik edebilirler. İtaat yarışmalarında büyük başarı kazanmıştır. İnsandan izole edildiğinde ya da uzun süre sevdiklerinden uzak tutulduğunda yaramazlık yapmaya başlar. çok hareketli ve ilgi isteyen köpeklerdir.

  Alıntı
   
Yükleniyor...
- Golden cinsi köpek Forum Tarih
Golden Rose Su Geçirmeyen Makyaj! Kişisel Bakım 8 Nisan 2013
Golden Köpekler Kaç Sene Yaşar Hayvanlar Alemi 7 Mart 2013
Golden Rose Makyaj Modası Moda Rehberi 4 Nisan 2012
2012 Altın Küre (Golden Globes) ödülleri Haberler 16 Ocak 2012